Rannajalgpallikoondis maikuus enne maavõistlust Soomega.Foto: Alar Truu
Rannajalgpall
15. september 2017, 17:39

VIDEO | Rannavutikoondis pistis Rumeenia kotti ja tervitas räpipunti 5miinust

Eesti rannajalgpallikoondis jätkab Itaalias toimuvat Euroliiga B-divisjoni superfinaali võidukalt, täna alistati 5:2 Rumeenia.

Esimesed kaks perioodi olid väravavaesed (esimese võitis Rumeenia 1:0, teisel Ragnar Rump viigistas), kuid õigeks mölluks läks viimasel 12minutilisel kolmandikul.

Rumbi teine ja kolmas ning Rasmus Munskindi värav viisid Eesti 2.20 enne kohtumise lõppu 4:1 juhtima. Rumeenia lõi seejärel küll otse nurgalöögist ühe tagasi, kuid esimest korda koondisesse valitud Joosep Juha tabamus vormistas meie meestele 5:2 võidu.

Eraldi tasub märkida Munskindi 3:1 ehk sisulise võiduvärava tähistust, kus mees saadab kaamera vahendusel tervisi räpigrupile 5miinust (videost nähtav, kui lõpuni jääb 2.58 ja 2.22).

Eile võitis Eesti 4:2 Bulgaariat ning mängib homme meie aja järgi kell 13.15 Kreekaga alagrupi võidu peale. Kreeklased said Rumeeniast jagu 8:4 ning Bulgaariast 4:3.

Eesti - Kreeka mängu võitja kohtub turniiri finaalis teise alagrupi parimaga, et selgitada riik, kes pääseb uueks hooajaks A-divisjoni ehk Euroopa 12 tugevama sekka. Eesti pole varem eliitseltskonda kuulunud, Kreeka on seal mänginud viimased neli aastat, kuid jäi tänavu viimaseks, mistap peab käimasoleval turniiril enda kohta kaitsma.