Venemaa - SerbiaFoto: Reuters / Scanpix
15. september 2017, 23:26

Švedi 33 punkti ei päästnud Venemaad, EMi finaalis mängib Serbia (3)

Seekordses korvpalli EMi finaalis kohtuvad Sloveenia ja Serbia, kes alistas tulemusega 87:79 Venemaa.

Avaveerand möödus tasavägiselt, kuid teisel veerandajal tegi Serbia seisult 28:26 14:0 spurdi ja võitis avapoolaja 48:34.

Noppeid esimese poolaja meeskondlikust statistikast: kahepunktivisked (SRB 67% - RUS 44%), korvisöödud (SRB 12 - RUS 4), korvialused punktid (SRB 26 - RUS 10) ja vahetusmeeste punktid (SRB 19 - RUS 0).

Kui kolmanda veerandaja alul võis küsida, kas üldse läheb veel mänguks, siis läks küll. Venemaa tegi seisult 41:57 11:0 spurdi ja jõudis korraks viie punkti kaugusele. Tõsi, Serbia vastas sellele omakorda 7:0-ga ja taastas turvalisema 64:52 edu. Kolmas veerandaeg lõppes Serbia 66:57 juhtimisel.

Aga viimane veerand läks põnevaks. Esmalt jõudis Venemaa 7.23 enne lõppu nelja punkti kaugusele (65:69), ligi kolm ja pool minutit hiljem kahandas Aleksei Švedi kolmene vahe vaid kahele punktile (73:75) - nii pisike oli Venemaa kaotusseis viimati teisel veerandil. Ent see oli ka venelaste maksimum. Viigini, rääkimata eduseisust, ei jõutud.

Serbia jõudis kaheksa-aastase vahe järel EMi finaali.

Statistilised liidrid:

Meeskondlik statistika:

Serbia ja Sloveenia finaal toimub pühapäeva õhtul kell 21.30. Venemaa kohtub samal päeval kell 17 pronksimatšis Hispaaniaga.