Tartu tugitala Janar Talts.Foto: Aldo Luud
16. september 2017, 20:03

Tartu korvpallimeeskond kaotas Leedu tippklubile vaid kahe punktiga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kaotas Leedus Klaipedas peetaval Garastase karikaturniiril kohalikule Neptunasele 79:81. Mullu Leedu liigas neljandaga kohaga leppima pidanud Neptunas hankis selleks hooajaks enda rivistusse nimekad Leedu ekskoondislased Renaldas Seibutise ja Tomas Delininkaitise.

Üheksa palluriga Leetu sõitnud tartlased kaotasid esimese poolaja 33:42, aga pikalt pausilt tulles tehti 14:0 spurt ja mindi 47:43 ette. Seejärel haaras initsiatiivi taas Klaipeda, aga kaks minutit enne lõppu tõi Kristjan Kitsingu tabav kaugvise tabloole 73:73 viigi.

Seejärel jäädi hätta Neptunase kolumbialasest keskmängija Juan Palaciose takistamisega ja kodumeeskond sai 81:79 võidu. Viimasel sekundil tabas kolmese taas Kitsing.

Tartu resultatiivseim oli Steven Cook 25 silmaga, Janar Talts lisas 15 punkti. Võitjatele tõi Palacois 23 punkti.

Homme kell 13 algavas kolmanda koha matšis läheb Tartu kokku Krasnojarski Jenisseiga, kes kaotas päeva avamängus 76:92 Vilniuse Lietuvos rytasele.