Tiidrek Nurme. (Aldo Luud)

Eesti jooksjad on viimastel nädalatel tekitanud palju poleemikat seoses aafriklastega, kes meie koduõuele jooksma tulevad. Veel enam -  meie mehed võiduta jätavad. 

Nõnda juhtus eelmisel pühapäeval Tallinna Maratonil, aga ka eile Jõhvis peetud rahvajooksul. Esikoha teenis keenialane Ibrahim Mukunga, kellega hõbedamees Andi Noot keeldus kätt surumast. 

"Üldiselt on raske hinnata, mida sportlane oma peas mõtleb. Aga see on minu seisukoht," oli Eesti ühe parema pikamaajooksja Tiidrek Nurme vastus Õhtulehe küsimusele, kas meie sportlane on lihtsalt kõvema konkurendi peale kade. 

Küll aga ei torma Nurme veel Nooti süüdistama. "Olgem ausad, Andi pole ühtegi kommentaari andud," manitses ta. "Mine tea, võib-olla ta ei märganudki, et Mukunga talle käe ulatas." Siinkohal tasub täpsustada, et Õhtulehel pole õnnestunud Nooti telefonitsi tabada. 

Üldiselt Nurme siiski tunnistab, et kerge võõraviha jooksjates välja lööb. Aga seda tuleb ette ka mujal. "See pole probleem ainult Eestis," kinnitas ta. "Isegi kirjutasin lätlastele, et kas mõni hea jooks on tulemas, kuhu võistlema tulla? Aga keegi tagasisidet ei andnud. Hiljem nägin, et olidki vahepeal mõned head jooksud. Eks oma riigi jooksjad tahavad ikka võita, igati mõistetav." 

Sportlane ei salga, et mõnikord on ta ise end samast situatsioonist leidud. "Tõele au andes olen isegi teinekord samamoodi mõelnud, et miks pean nii väikesel võistlusel nii tugeva konkurendiga võistlema," rääkis Nurme. 

Üldises plaanis usub ta siiski, et õige sportlane kasutab tugevat konkurenti enda kasuks. "Pikamaajooksus peitubki vastase alistamises võlu. Kui mõni mees on tugevam, võiks olla minu siht olla ennast arendades talle järgi jõuda," arutles Nurme. "Mõni mees jääbki püüdmatuks, aga sellepärast ei saa endale valetada. Nii kaua kui sporti tehakse ausalt, on kõik õige."

Jaga artiklit

38 kommentaari

S
spets  /   17:32, 19. sept 2017
"see pole probleem mitte ainult Eestis"? seletage see lahti! saaksin aru kui see oleks nii: "see on probleem mitte ainult Eestis" või "see pole probleem ainult Eestis" või "see pole probleem Eestis"
J
just  /   16:07, 19. sept 2017
uurim häbi sellele pool-Noodile! / 18:33, 18. sept 2017
Äärmiselt inetu ja ebasportlik käitumine selle punapea Noodi poolt.
Ilmselt oli ta kadedusest lõhkemas, et must mees jooksu võitis…
Sellega näitas Noot, et ta on väga, väga väiklane eesti mats!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis