San Francisco 49ers'i mängijad Colin Kaepernick (paremal) ja Eric Reid USA hümni ajal põlvitamas. Pilt pärineb möödunud septembrist. (AP / Scanpix)

Möödunud aastal Ameerika jalgpalli profiliigas NFL palju tähelepanu tõmmanud hümniprotestid (mängijad keeldusid USA hümni ajal seismast, vaid põlvitasid) on jätkuvalt teema. USA president Donald Trump kommenteeris eile asja endale omaselt reljeefselt.

"Kas teile ei meeldiks näha - kui keegi näitab meie lipu vastu lugupidamatust - NFLi klubi omanikku talle ütlemas: võtke see l**apoeg väljakule ära, ta on vallandatud?" küsis Trump retooriliselt.

Niisamuti julgustas Trump pealtvaatajaid säärase käitumise puhul staadionilt lahkuma. "Garanteerin, et see lõppeb. Lihtsalt tõuske ja lahkuge," ärgitas riigipea.

Protesti algataja oli San Francisco 49ers'i quarterback Colin Kaepernick, kes soovis niiviisi juhtida tähelepanu mustanahaliste ameeriklaste ebavõrdsele kohtlemisele ja politseivägivallale. Juhus või mitte, aga tänavu on sama mees töötu, mis ekspertide hinnangul on sportlikku taset arvestades naeruväärne. 

Jaga artiklit

3 kommentaari

V
väljendusvabadus  /   19:43, 23. sept 2017
Kuigi protestivaimus erinevate pooside võtmine tseremoonia aja pole kindlast õige, siis tuleb nentida, et lipu austamine hümni ajal jääb sarnaseks kuju või pildi austamisega religioossetes paikades (sh. USA hümnis on mitmeid religioosseid viiteid (the Heaven-rescued land; our motto: "In God is our trust.") nagu ka Eesti hümni puhul). Seega võib USA presidendi taolist üleskutset pidada ohumärgiks, et erinevad vabadused ei pruugi tema presidentuuri ajal jääda iseenesestmõistetavateks....

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis