NFL ameerika jalgpalli liiga

Donald Trump NFLi hümniprotestist: kõik need mängijad tuleks vallandada (3)

Toimetas Mart Treial, 23. september 2017 13:09
San Francisco 49ers'i mängijad Colin Kaepernick (paremal) ja Eric Reid USA hümni ajal põlvitamas. Pilt pärineb möödunud septembrist.Foto: AP / Scanpix
Möödunud aastal Ameerika jalgpalli profiliigas NFL palju tähelepanu tõmmanud hümniprotestid (mängijad keeldusid USA hümni ajal seismast, vaid põlvitasid) on jätkuvalt teema. USA president Donald Trump kommenteeris eile asja endale omaselt reljeefselt.

"Kas teile ei meeldiks näha - kui keegi näitab meie lipu vastu lugupidamatust - NFLi klubi omanikku talle ütlemas: võtke see l**apoeg väljakule ära, ta on vallandatud?" küsis Trump retooriliselt.

Niisamuti julgustas Trump pealtvaatajaid säärase käitumise puhul staadionilt lahkuma. "Garanteerin, et see lõppeb. Lihtsalt tõuske ja lahkuge," ärgitas riigipea.

Protesti algataja oli San Francisco 49ers'i quarterback Colin Kaepernick, kes soovis niiviisi juhtida tähelepanu mustanahaliste ameeriklaste ebavõrdsele kohtlemisele ja politseivägivallale. Juhus või mitte, aga tänavu on sama mees töötu, mis ekspertide hinnangul on sportlikku taset arvestades naeruväärne. 

Samal teemal

21.07.2018
Hümni ajal põlvele laskumine pani Donald Trumpi taas säutsuma
05.06.2018
Trump tühistas ootamatult kohtumise Super Bowli võitjatega
19.10.2017
NFLi otsus vihastas Trumpi välja: te ei austa meie suurepärast riiki!
16.10.2017
Kurikuulsa hümniprotesti algataja kaebas NFLi klubide omanikud kohtusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee