Anett Kontaveit.Foto: Peter Klaunzer
24. september 2017, 10:45

KAHJU! 11 topeltviga teinud Kontaveit langes Hiinas konkurentsist

Eesti naiste tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) kaotas Wuhanis toimuva 2,6 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga turniiri avaringis 5:7, 4:6 Poola tennisistile Magda Linette'ile (WTA 74.).

Avasett oli mõlemalt poolt heitlik. Kontaveit alustas matši murdega, kuid leidis end peagi 1:2 kaotusseisust. Seejärel võitis 21aastane eestlanna kolm geimi järjest ja asus 4:2 juhtima, kuid poolatar vastas kiiresti ja tõi tabloole 4:4 viigi, hiljem särasid ka numbrid 5:5. Seti lõpp kuulus läbi raskuste siiski Linette’ile, tasuks 7:5 võit.

Teist setti alustas paremini Linette, kes asus kiiresti 3:1 juhtima. Kaks geimi hiljem oli seis aga 3:3 viigis. Seejärel lülitas Linette sisse järgmise käigu ja sammus 6:4 võiduni.

Kontaveit lõi täna kaks serviässa, kuid tegi ka 11 topeltviga. Tema esimese servi õnnestumise protsent oli 59.

Teises ringis kohtub Linette kas Prantsusmaa esindaja Kristina Mladenovici (WTA 15.) või tšehhitar Katerina Siniakovaga (WTA 50.). Kolmandas ringis võib edasipääsejat oodata maailma esinumbriks tõusnud Garbine Muguruza (Hispaania).