Kalev/Cramo - Szekesfehervari Alba vaheline kohtumine Tallinnas. Foto: Alar Truu
30. september 2017, 16:05

VOT NII! Kalev/Cramo Meistrite liiga teekonna lõpetanud ungarlased alistasid avamängus tugeva Türgi klubi

Eile õhtul tehti algust korvpalli Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri kolmanda ringiga. BC Kalev/Cramo teekonna lõpetanud Szekesfehervari Alba alistas avamängus 92:90 türklaste Karsiyaka Pinari.

Kodusaalis pallinud Alba kaotas küll avaveerandi 31:22, kuid haaras seejärel mänguohjad. Poolajale pääsesid võõrustajad juba omakorda kolmepunktilises edus. Pausilt naastes kasvatati edu veelgi ning otsustavaks neljandikuks saadi ette kaheksaga. Türklased aga ei murdnud ning jätsid endale kodumänguks otsad lahtiseks.

Karsiyaka meeskond lõpetas mullu Türgi kõrgliiga üheksanda kohaga, jõudis karikamängudel poolfinaali ning Meistrite liigas veerandfinaali. Lisaks omadele meestele on võistkond mehitatud heal tasemel ameeriklastega.

Eilse kohtumise üleplatsimeheks tõusis Pinari poolelt Ungari kodakondsusega ameeriklane Jarrod Jones 27 punktiga. Kusjuures 2013. aastal mängis ta Szekesfehervari Alba ridades. Albale tõi parimana Peter Lorant 24 silma.

Korduskohtumine peetakse esmaspäeval. Meistrite liiga põhiturniirile pääseb kahe mängu kokkuvõttes parem. Kõigile alagrupiturniirile jõudnutele jagatakse liiga poole 50 000 eurot.