3
fotot
Cleveland Brownsi mängijad oma meelsust näitamas. (Ken Blaze)

Ameerika jalgpalli profiliigas NFL jätkusid täna protestid USA president Donald Trumpi ja rassilise diskrimineerimise vastu.

Mitmed meeskonnad, näiteks Baltimore Ravens, Pittsburgh Steelers ja Jacksonville Jaguars põlvitasid ühiselt enne USA hümni algust, aga kui pala mängima hakati, tõusti siiski püsti.

Kõige jõulisema avalduse tegid üheksa Cleveland Brownsi ja neli Tennessee Titansi pallurit, kes tõstsid hümni ajal pea kohale kokkusurutud rusika. Žest oli sarnane sellele, mille korraldasid 1968. aasta olümpiamängude 200 meetri jooksu poodiumitseremoonial ameeriklased Tommie Smith ja John Carlos. Musta kinnast NFLi mängijad siiski kätte ei ajanud.

Tommie Smithi ja John Carlose protest 1968. aastal. (AFP)

Teatavasti on USA spordiavalikkus alates möödunud nädalast tagajalgadel, sest president Donald Trump ütles, et hümni esitamise ajal põlvitavad atleedid tuleks vallandada.

Eile säutsus ta Twitteris taas, et hümni ajal tuleks ikkagi püsti tõusta. “On väga tähtis, et NFLi mängijad seisaksid homme kõik püsti. Hümni ajal tuleb püsti seista. Austage meie lippu ja riiki,“ kirjutas Trump.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis