Gerard PiqueFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Mart Treial 2. oktoober 2017 11:21
Katalooniast pärit Barcelona keskkaitsja Gerard Pique on valmis Hispaania koondisega enne MMi lõpparve tegema, kui Kataloonia iseseisvuse toetamine leitakse olevat probleem.

"Arvan, et võin [Hispaania esindamist] jätkata, aga kui jalgpalliliit arvab, et ma olen probleem, siis astun tagasi ja lõpetan koondisekarjääri veel enne MMi," lausus 91 korda Hispaaniat esindanud Pique pärast eilset 3:0 võitu Las Palmase üle.

Seejuures mängis Barcelona Kataloonia iseseisvusreferendumiga seoses turvariski tõttu tühjade tribüünide ees, sest Hispaania jalgpalliliit ei lubanud klubil matši edasi lükata.

"Väga raske oli täna (eile - toim.) mängida. Minu halvim kogemus professionaalina," lausus pisarais Pique kohalikele ajakirjanikele.

Jalgpallistaar osales ka ise referendumil. "Olen ja tunnen end katalaanina, eriti täna (eile - toim.). Olen Kataloonia inimeste käitumise üle uhke. Hääletamine on õigus, mida tuleb kaitsta."

Teatavasti üritas Hispaania politsei referendumit, mis valitsuse hinnangul oli illegaalne, vägivallaga takistada. Selle tulemusena on Kataloonia valitsuse teatel viga saanud 844 inimest. "Ma ei suuda seda uskuda," lausus Pique. 

"Eeldasin, et võimud üritavad hääletust takistada, aga arvasin, et seda tehakse rahumeelselt. Nii see polnud, aga vähemasti on kogu maailm seda näinud. Vägivalla kasutamine tegi asjad palju hullemaks. See on Hispaania riigi viimase 40-50 aasta halvimaid otsuseid. See ainult suurendab lõhet Hispaania ja Kataloonia vahel."

Kataloonia on 7,5 miljoni elanikuga piirkond Kirde-Hispaanias, millel on oma keel ja kultuur. Barcelona on selle pealinn.