Praegu Venemaa sportlased võistelda ei saa. (SCOTT HALLERAN)

Venemaa sportlased oleks pidanud koos kaheksa teise riigi esindajatega jääma tõstmise MMilt ja EMil seoses aastase võistluskeeluga kõrvale. Ometi on salakavalad naabrid suutnud leida viisi, kuidas oma atleedid Vana Maailma mõõduvõtule sokutada. 

Septembri lõpus otsustas Rahvusvaheline tõstespordiliidu (IWF) täitevkomitee, et karistab üheksat riiki aastase võistluskeeluga. Nimetatud riigid olid Armeenia, Aserbaidžaan, Valgevene, Hiina, Moldova, Kasahstan, Venemaa, Türgi ja Ukraina, kelle sportlased jäid 2008. ja 2012. aasta olümpiamängudel dopinguga vahele kolmel või enamal juhul.

See aga tähendanuks, et nimetatud riikide esindajad oleks jäänud eemale nii novembris USAs Anaheimis aset leidvalt MMilt kui järgmise aasta kevadel Türgis toimuvalt EMilt. 

Täna teavitas aga Venemaa tõstespordi föderatsiooni president Maksim Agapitov, et 2018. aasta EMi toimumisaeg lükatakse edasi sügisesse, et võistluskeeldu kandvate riikide sportlased Vana Maailma mõõduvõtul osaleda saaksid. 

"Märtsikuusse kavandatud EM lükkub edasi sügisesse, kuniks meie [riigi] võistluskeeld lõppeb," sõnas Agapitov. Türgis Antalyas toimuv võistlus oleks esialgu pidanud aset võtma märtsis. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

K
Kristiina  /   23:46, 3. okt 2017
Lovtsev on üldse keelu all. Artikli autor pole ka just teravaim pliiats spordis.
K
Kristiina  /   23:44, 3. okt 2017
Türgile tuleb öelda Ei kui nad ise seda ei suuda. Sellised manöövrid ei saa läbi minna.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis