Alar Varrak: kurb tunnistada, aga Rapla kontrollis mängu päris pikalt

Toimetas Ats Kuldkepp, 5. oktoober 2017, 22:27
Alar Varrak. Martin Ahven
Eesti korvpalli meistriliiga algas isegi ootamatult põnevalt, kui valitsev meister Kalev/Cramo alistas alles lisaajal kevadise finaalivastase Rapla Avis/Utilitase 78:76. Normaalaeg jäi 68:68 viiki.

Kalev kontrollis mängu teise poolaja alguseni, aga Rapla jõudis kolmanda veerandi keskpaigas 44:44 viigini. Kalev haaras korraks uuesti initsiatiivi, aga viimastel minutitel jõudis Rapla leegionäride Nolan Cressleri ja Devonte Upsoni vedamisel taas järgi. Viimane rünnak jäigi Raplale, aga Gert Dorbek ei suutnud korralikule viskepositsioonile jõuda.

„Kahju, et asi nugade peale läks. Nii kurb, kui seda tunnistada pole, siis Rapla kontrollis päris suure osa ajast mängu. Nad said initsiatiivi endale ja me olime tõsistes raskustes punktide viskamisega. Nad said indu juurde, aga suutsime napilt peale jääda,“ rääkis kalevlaste juhendaja Alar Varrak pärast kohtumist.

Palju ei puudunud ka teisest lisaajast. Viis sekundit enne lõppu tegi Sten Sokk 77:74 eduseisus Indrek Kajupangale kolmese viskamise ajal vea, aga Rapla kapten ei suutnud kolmandat vabaviset tabada. See otsustaski mängu saatuse.

Rapla peatreener Aivar Kuusmaa sõnul tehti varasematel päevadel Kalevi mänguplaani lahti muukimisel head tööd ja suures osas kodutöö toimis. Varrak märkis aga, et skautingut ei tehtud, pigem keskendutakse pühapäevasele Ühisliiga heitlusele Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga.

Päris reaalset jõudude vahekorda tänane matš siiski ei näidanud, sest kalevlaste poolelt ei teinud kaasa Cedric Simmons, Janari Jõesaar ja Kristjan Kangur.

Varrak selgitas, et tahtis igale positsioonile panna kaks pallurit. Simmons ja Kangur saavadki Eesti liigas teistest enam puhkepäevi, Jõesaar mängis aga Meistrite liiga eelringides kalevlastest enim minuteid.

Matthias Tass mängus Raplaga.  Martin Ahven

Seega said oma võimaluse ka 18aastane Matthias Tass ja 20aastane Madis Soodla. Esimene sai platsile 19, teine kolmeks minutiks. „Plaan oli ka Soodlale 10-15 minutit leida, aga mäng läks liiga pingeliseks. Tassiga on teised mängijad rohkem harjunud ja seega oli tema rotatsioonis kindlalt sees,“ rääkis Varrak.