Islandi teise värava lööja Birkir Bjarnason tähstamas tabamust Gylfi Sigurdssoniga.Foto: UMIT BEKTAS
6. oktoober 2017, 23:56

Island jõudis suurepärase võiduga MM-finaalturniiri lävele, Hispaania kindlustas esikoha (4)

2018. aasta MM-valikturniiril selgus Euroopa gruppides täna üks edasisaaja. Selleks on Hispaania, kes alistas oodatult 3:0 Albaania. I-grupis tõusis esimeseks Island, kes alistas samuti 3:0 Türgi.

G-grupi teistes mängudes piirdus Itaalia kodus 1:1 viigiga Makedoonia vastu. Itaalia läks küll 40. minutil Giorgio Chiellini väravast juhtima, aga 77. minutil suutis Aleksandar Trajkovski viigistada. Iisrael võitis võõrsil 1:0 Liechtensteini.

G-grupi tabeliseis enne viimast vooru: Hispaania 25, Itaalia 20, Albaania 13, Iisrael 12, Makedoonia 8, Liechtenstein 0.

I-grupis on kõik trumbid Islandi käes, kes võitis võõrsil koguni 3:0 Türgit. Islandi fännidele valmistas rõõmu ka Soome, kes suutis võõrsil 1:1 viigistada Horvaatiaga. Horvaatia kontrollis mängu 65 minutit ja 57. minutil suutis Mario Mandžukic favoriidid 1:0 ette viia. Siis pani Soome Horvaatia kaitsele korraliku surve peale panna ning 89. minutil lõi Pyry Soiri oma debüütmängus viigivärava. Kolmandas mängus alistas Ukraina võõrsil Kosovo 2:0.

Viimases voorus on Islandi vastaseks kodus just Kosovo. Kui Island suudab võita, otsustavad teise koha ehk play-off'i pääseja Ukraina ja Horvaatia.

I-grupi tabeliseis enne viimast vooru: Island 19, Horvaatia 17, Ukraina 17, Türgi 14, Soome 8, Kosovo 1.

D-grupis on jätkuvalt liider Serbia, kes kaotas võõrsil Austriale 2:3. Wales alistas päeva varases matšis võõrsil Gruusia 1:0 ja Iirimaa võitis Moldovat 2:0. Viimases voorus kohtub Serbia Gruusiaga ja Wales Iirimaaga.

D-grupi tabeliseis enne viimast vooru: Serbia 18, Wales 17, Iirimaa 16. Austria 12, Gruusia 5, Moldova 2.