Jürgen ZoppFoto: Laura Oks
8. oktoober 2017, 15:45

Järjekordselt finaali jõudnud Zopp pidi seekord kaotusega leppima

Jürgen Zopp (ATP 191.) jõudis Falunis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril nelja kindla võiduga finaali, kuid kaotas seal 20aastasele hollandlasele Tallon Griekspoorile (ATP 294.) 4:6, 1:6

Griekspoor on viimased turniirid mänginud väga edukalt. Möödunud nädalal Rootsis Futures turniiril võitis ta finaalis valgevenelast Dzmitry Zhyrmonti 7:6, 6:4. Septembri alguses Alphenis Challengeri turniiril, kus Zopp võitis, kaotas ta poolfinaalis Tommy Robredole 6:3, 5:7, 1:6

Zopp alustas kohtumist hästi. Seitsmendas geimis õnnestus tal vastase serv murda ja 4:3 juhtima asuda. Paraku murdis Griekspoor kohe järgmistes geimides Zoppi pallingud ja võitis seti 6:4. Teises setis hoogu sattunud hollandlasele eestlane vastu ei saanud ja tulemusega 6:1 kindlustas Griekspoor tänavu kolmanda Futures turniiri võidu.

Faluni turniiri võib lugeda siiski kordaläinuks. Avaringis sai esimese paigutusega Zopp jagu 22aastasest šveitslasest Adrian Bodmerist (ATP 503.) 6:3, 6:2, teises ringis 20aastasest iisraellasest Ben Pataelist (ATP 599.) 6:4, 6:4, veerandfinaalis 20aastasest šveitslasest Antoine Bellierist (ATP 718.) 6:4, 6:1 ja poolfinaalis 20aastasest brasiillasest Joao Menezesist (ATP 520.) 6:4, 6:1.

Finaalikoha eest teenis Zopp 15 ATP punkti ja see peaks teda edetabelis kümme kohta tõstma.