2
fotot
Mike Pence koos kaaslasega tänasel Coltsi mängul. (Michael Conroy)

Ameerika jalgpalli profiliigas ehk NFLis ei saada endiselt üle ega ümber nn hümniskandaalist. Täna sattus meedia keskmesse Margus Hundi koduklubi Indianapolis Coltsi matš San Francisco 49ersiga.

Nimelt laskusid mitmed San Francisco mängijad kohtumise eel kõlanud USA hümni ajal ühele põlvele, millega protesteeritakse rassismi vastu. Seejärel võttis asi aga ootamatu pöörde, sest publikus olnud riigi asepresident Mike Pence lahkus omakorda protesti märgiks staadionilt.

„Palusin Pence’il staadionilt lahkuda, kui mõni mängija põlvitab ja meie riigi vastu lugupidamatust näitab,“ selgitas president Donald Trump Twitteris. Pence lisas omalt poolt: „Lahkusid Coltsi mängult, sest president Trump ja mina ei austa ühtegi sündmust, kus ollakse lugupidamatud meie sõdurite, lipu ja rahvushümni vastu.“

Jaga artiklit

4 kommentaari

P
Paneb mõtlema  /   09:57, 9. okt 2017
Kas meie president oleks vait kui näiteks Eesti hokikoondise või jalkakoondise vene rahvusest mängijad hakkaks ka protesti märgiks riigihümni eirama? Eks praegu elage siis mustanahalistele ikka kaasa aga kui omal sama seis, mõelge, kuidas edasi. Trump ei ole õnneks suvaline käpik ja seisab oma riigi väärtuste eest.
N
Neegrid  /   07:27, 9. okt 2017
peavad teadma,et nad on neegrid,mitte valged!Ma ei taha sellega öelda,et neid peaks igas olukorras tõrjuma,kuid valgetega võrdseks ärgu end pidagu!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis