Gylfi Sigurdsson tähistamas kohtumise avaväravat. (Brynjar Gunnasrson)

Täna tõmmati Euroopas MM-valiksarjas joon alla D, G ja I-alagruppidele. Kui juba enne oli selge Hispaania pääs järgmisel suvel meie idanaabrite koduõuel peetavale suurturniirile, siis viimases mänguvoorus valmistas Islandi jalgpallikoondis koduväljakul oma poolehoidjatele imelise kingituse, alistades Kosovo 2:0 ja teenides nii pileti 2018. aasta MMile. Kolmanda meeskonnana kindlustas otsepääsu Venemaale Serbia vutikoondis.

Islandi 2:0 võidumängus tõusid nende kangelasteks Gylfi Sigurdsson ja Johann Gudmundsson.
I-grupi teistes mängudes alistas Horvaatia Andrej Kramarici tabamustest 2:0 Ukraina. Meie põhjanaabrid soomlased suutsid koduväljakul Türgi vastu välja võidelda magusa 2:2 viigi ning lõpetada kohutavalt alanud valiksari nelja kaotuseta mänguga (2 võitu, 2 viiki). 

I-grupi tabeliseis: 


G-grupis oli Hispaania viimane kohtumine pelgalt vormistamise küsimus. Võõrsil kohtumises Iisraeliga kindlustas neile 1:0 võidu kaitsev poolkaitsja Asier Illarramendi.
Grupi teistes mängudes oli Itaalia 1:0 parem Albaaniast ning Makedoonia tagus Liechtensteini puuri neli vastuseta väravat. 

G-grupi tabeliseis:D-grupis oli enne tänast võimalus otsepilet vutimaailma suurturniirile teenida veel kolmel (Serbia, Iirimaa, Wales) meeskonnal. Oma pisikese eelisseisuse kasutas ära Serbia, kelle jaoks kindlustas MM-pileti mängus Georgia (1:0 võit) vastu poolkaitsja Nemanja Gudelj. 

Briti saarte siseasjast väljusid võitjatena iirlased, kes alistasid võõral väljakul oma superstaari Gareth Bale'ita pallinud Walesi koondise 1:0. Grupi kolmanda 1:0 võidu eest hoolitsesid austerlased, kes ei suutnud enamat kümnekesi lõpetanud Moldova vastu. 

D-grupi tabeliseis:

Jaga artiklit

4 kommentaari

J
jalgpall  /   11:34, 10. okt 2017
Ei juhtu siin Eestis midagi murrangulist enne kui ei hakata massiliselt ehitama sisehalle, mis võimaldaks aasta läbi murul jalgpalli mängida. Islandil seda tehti ja tulemus on silmaga näha. Neil on ca 200 sisehalli (neist ca 150 küll väikesed, koolide juures olevad hallid). Ehk siis kui Eesti on 3 korda suurem, peaks meil olema halle 600, mitte 6, nagu see täna on.
M
Muigega  /   08:10, 10. okt 2017
Arvata võib, et 9 kuu pärast kasvab sealmail taas sündivus nagu pärast EM-i. Tyblid on nad igal juhul.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis