Rapla peatreener Aivar Kuusmaa. (Martin Ahven)

Korvpalli Balti liigas selgusid eile kaasa tegevad meeskonnad. 14 tiimi jaotati kahte seitsmeliikmelisse gruppi, play-off'i saavad mõlemast grupist neli paremat. Ajakava veel koostatakse, aga esimesed mängud peetakse 24. oktoobril.

A-grupp: Rapla Avis/Utilitas, Pärnu Sadam, Jurmala (Läti), Liepaja (Läti), Šiauliai (Leedu), Vytautas-Prienai (Leedu), Minski Tsmoki (Valgevene).

B-grupp: Tartu Ülikool, TLÜ/Kalev, TTÜ, Valmiera (Läti), Ogre (Läti), Pieno žvaigždes (Leedu), Atõrau Barsõ (Kasahstan). 

Kahte gruppi vaadates on esimene seltskond märksa ühtlasem ning Raplal läheb edasipääsu peale korralikuks pusimiseks. Eeldatavalt nõrgimad peaksid A-grupist olema Pärnu ja Jurmala.

B-grupist tõusevad esile Pieno žvaigždes, Tartu ja ilmselt ka Läti liigat täiseduga alustanud Ogre. Muuhulgas on keskpärase koosseisu kiuste alistatud Riia VEF! 2015. aasta Läti meister Valmiera on seevastu hiilguse minetanud ja Läti liigas ollakse endiselt võiduta. TLÜ/Kalev võib loota edasipääsu, TTÜ ja Kasahstani meeskond jäävad ilmselt joone alla.

Esimest hooaega Balti liigas kaasa tegev Minsk ja juba aastaid Baltimaades tiirutanud Atõrau peavad kõik mängud võõrsil. Esialgu pidid Balti liigas osalema ka Ukraina klubi Odessa Bipa ja Rootsi meeskond BC Lulea.

Jaga artiklit

3 kommentaari

W
www  /   23:37, 13. okt 2017
vaadake naljapärast,mitu mansat leedust sel aastal euroopas mängib :D viktoriini küss.jäägem enda taseme juurde ja pelagem nendega kes on.just,meie tiimidele pole nõrku vastaseid....kahjuks
S
seekord  /   11:16, 13. okt 2017
on kaks alagruppi pealtnäha väga ebavõrdsed. Kolm eesti meeskonda ühes alagrupis ja tõenäoliselt 2 koos Barsyga ka välja kukkujad. See-eest teises alagrupis on palju kõvemad meeskonnas ja Pärnule väga lootusi ei anna ja ka Raplal saab olema väga raske. Kas lihtsalt mõistusega poleks olnud õigem neid alagruppe paika panna? Juba kasvõi sellest vaatevinklistki, et teises alagrupis võidavad meeskonnad ka rahaliselt, sest kui ei pea nii pikki sõite tegema.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis