Mile Svilari (väravas) eksimus tõi Manchester Unitedile magusa võidu.Foto: CARL RECINE
Meistrite liiga
18. oktoober 2017, 23:45

VIDEO | Verinoore väravavahi valus eksimus kinkis Manchester Unitedile võidu, Chelsea ja AS Roma mängus nähti väravatesadu (2)

Jalgpalli Meistrite liigas peeti neljas grupis kolmanda vooru kohtumised. Täna platsil käinud meeskondadest jätkavad täiseduga Pariisi Saint-Germain, Barcelona ja Manchester United.

A-grupis alistas Manchester United võõrsil peatreener Jose Mourinho endise tööandja Lissaboni Benfica 1:0. Kohtumise ainus värav sündis 64. minutil. Tabamus läks vähemalt esialgu küll Marcus Rashfordi arvele, aga värava sünnilugu oli üpris kummaline.

Rashford saatis keriva karistuslöögi teele väljaku vasakult poolt, umbes 40 meetri kauguselt. Benfica noor väravavaht Mile Svilar valis vale positsiooni, püüdis palli küll taganemise pealt kinni, aga ei saanud enne väravajoone ületamist pidama. Väravajoonetehnoloogia tegi oma tööd ausalt ja luges tabamuse ära.

18aasta ja 52 päeva vanusest Svilarist sai ühtlasi läbi aegade noorim Meistrite liigas platsil käinud väravavaht. A-grupi teises mängus alistas Basel võõrsil Moskva CSKA 2:0.

Svilari eksimus:

A-grupi tabeliseis: Manchester United 9, Basel 6, CSKA 3, Benfica 0.

B-grupis oli Pariisi Saint Germain võõrsil 3:0 üle Brüsseli Anderlechtist. PSG väravad lõid neli suurt staari: Kylian Mbappe oli täpne 3., Edinson Cavani 44., Neymar 66. ja Angel Di Maria 88. minutil.

Eelmises voorus PSG-le hävinud Müncheni Bayern alistas uue peatreeneri Jupp Heynckesi juhendamisel kodus 3:0 Glasgow Celticu. Väravad läksid Thomas Mülleri (17'), Joshua Kimmichi (29') ja Mats Hummelsi arvele.

B-grupi tabeliseis: PSG 9, Bayern 6, Celtic 3, Anderlecht 0.

C-grupis pidasid Londonis hullu mängu maha sealne Chelsea ja AS Roma. Chelsea läks David Luizi 11. ja Eden Hazardi 37. minuti tabamustest 2:0 ette, aga 40. minutil lõi Aleksandr Kolarov ühe tagasi. Teisel poolajal viisid Edin Džeko kaks väravat (64. ja 70. minutil) Roma isegi ette, aga viimane sõna jäi Hazardile, kes vormistas 75. minutil lõppskoori.

Juba varem olid Qarabag ja Madridi Atletico teinud Bakuus 0:0 viigi.

C-grupi tabeliseis: Chelsea 7, AS Roma 5, Atletico 2. Qarabag 1.

D-grupis tuli raskest seisust välja Torino Juventus, kes alistas kodus Lissaboni Sportingu 2:1. Juventus jäi 12. minutil Alex Sandro omaväravast kaotusseisu, aga 29. minutil viigistas Miralem Pjanic kaunist karistuslöögist seisu. 84. minutil tõi Torino esiklubile kolm punkti horvaat Mario Mandžukic.

Barcelona jäi küll Piraeuse Olympiakose vastu Gerard Pique kahe kollase kaardi tõttu avapoolajal vähemusse, aga võitis ikkagi 3:1 (Nikolaou omavärav 18', Messi 61', Digne 64' - Nikolaou 90').

D-grupi tabeliseis: Barcelona 9, Juventus 6, Sporting 3, Olympiakos 0.