Donald Trump. (MANDEL NGAN)

Ameerika jalgpalli profiliiga NFL teatas, et nõua mängijatelt USA hümni ajal püstiseismist. NFLi bossi Roger Goodelli sõnul eelistab ta põlvitamisele seismist, aga kedagi sundima ei hakata.

Ülipopulaarse liiga mängijaid on sügisel korduvalt kritiseerinud USA president Donald Trump. Esmalt nõudis ta hümni ajal põlvitavate pallurite vallandamist, aga see tõstis protesteerijate arvu märgatavalt. Nüüd, kui teema on mõnevõrra rahunenud, kiskus NFLi otsus Trumpil taas kulmu kortsu.

"See on täielik austuse puudumine meie suurepärase riigi vastu. NFL - te jutustate liiga palju ja teete liiga vähe tegusid. Tõuske hümni ajaks püsti," kirjutas ta Twitteris.

Hümniprotestide algatajaks oli eelmisel aastal Colin Kaepernick, kes mängis toona San Francisco 49ersis. Ta laskus möödunud aasta augustis esimest korda mängueelse USA hümni ajal ühele põlvele, et juhtida tähelepanu riigis toimuvale mustanahaliste diskrimineerimisele ja politseivägivallale. Sel sügisel protestiti aga pigem Trumpi retoorika vastu.

Jaga artiklit

8 kommentaari

  /   18:33, 19. okt 2017
Küll see trampija on ikka üks kole mees
ja seda
nii välimuselt kui ka sisemiseslt
R
reede  /   18:09, 19. okt 2017
Afroamerikaanlased vs afroameeriklased

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis