Möödunud hooajal kohtusid Real ja CSKA Euroliiga pronksimatšis. Foto: ANTONIO BRONIC
20. oktoober 2017, 00:04

Real tegi Randolphi ja Doncici toel Moskva CSKA-le tuule alla, tiitlikaitsja avas võiduarve

Korvpalli Euroliigas võtsid Madridis mõõtu tõelised suurklubid, kui kohalik Real võõrustas Moskva CSKA-d. Kodumeeskond napsas enam kui 11 000 pealtvaataja ees 82:69 võidu.

Avapoolaeg kulges Reali soliidses edus ja pikamaks pausiks oldi ees 45:33. Seejärel Venemaa suurklubi ärkas ja vähendas kolmanda veerandi lõpuks vahe vaid kolmele punktile. Kuigi viimase vaatuse alguses vähendati vahe ka punktile, siis Reali alistamiseks täna jõudu ei jagunud. Viimane veerand kuulus koduklubile numbritega 26:16, kogu matš 82:69.

Madridi klubi suurimad skooritegijad olid 16 punkti visanud Anthony Randolph ja 14 silma kogunud Luka Doncic. Viimane panustas võitu ka 7 lauapalli ja 2 korvisööduga.

CSKA kasuks viskas Will Clyburn 15 ja Cory Higgins 11 punkti.

Teises hilisõhtuses matšis avas võiduarve tiitlikaitsja Istanbuli Fenerbahce. Avavoorus Malaga Unicajale alla jäänud türklased olid täna lisaajal 92:86 üle Kristjan Kanguri endisest tööandjast Milano Olimpiast.

Avaveerandi võitis võõrsil mänginud Fenerbahce kahe punktiga, poolajaks oli ühega peal Milano. Kümme minutit enne matši lõppu oli türklaste edu kümme punkti, kuid Olimpia mehed ei jätnud jonni ja said viimaseks minutiks vahe kolmele punktile. Vladimir Micovi kaugvise tõi tabloole numbrid 80:80, järgnes lisaaeg, kus tiitlikaitsja siiski oma paremuse maksma pani.

Fenerbahce võitu panustasid enim Kostas Sloukas (17 punkti, 9 korvisöötu), Brad Wanamaker (16 punkti), Luigi Datome (16 punkti, 7 lauapalli) ja Nicolo Melli (15 punkti, 11 lauapalli).

Milano kasuks viskasid Amath M’Baye ja Dairis Bertans kumbki 16 punkti.

Real jätkab kahe vooru järel täiseduga, CSKA-l ja Fenerbahcel on kirjas üks võit. Milano on mõlemad matšid kaotanud.