Earl Watson. Foto: Twitter @18dMedia
Toimetas Karl Juhkami 23. oktoober 2017 09:55
Korvpalliliiga NBA hooaeg on alles noor, enamikul meeskondadel on selja taga alles kolm põhiturniiri mängu. See aga ei takistanud Phoenix Sunsi omanikku Robert Sarverit pärast järjestikke kaotusi oma tiimi peatreenerit hundipassiga minema saatmast.

Earl Watsoni juhtimisel alustas Phoenix tänavust hooaega eriti nukralt. Hooaja avamängus saadi 48punktiline (76:124) ketukas Portlandi meeskonnalt, mis kirjutati ka NBA rekordiraamatusse, kui hooaja avamängu suurimad kaotusenumbrid. 

Järgmistes kohtumistes vannuti napilt 130:132 alla Los Angeles Lakersile ning seejärel 88:130 Los Angeles Clippersile. 

See kõik oligi piisav, et mullu veebruaris Jeff Hornacekilt meeskonna juhtimise üle võtnud Watsonile päikeselist Arizonast ust näidataks. 

Mõnes mõttes võib Watsoni üle parda heitmine tunda ka päästerõnga viskamisena, sest kohutavalt veerema hakanud Phoenixi vankrilt soovivad ilmselt minema saada ka mõned mängijad. 

Meeskonna põhimängujuht Eric Bledsoe säutsus sotsiaalmeedias eile ühe lihtsa lause - "Ma ei taha siin olla".

Siiski pole tegemist NBA kõige kiirema vallandamisega. Hooajal 1971-72 otsis Buffalo Braves uut peatreenerit juba pärast esimest kohtumist, kui Dolph Schayesiga enam koostööd jätkata ei soovitud. 

Kui tavapäraselt on hooaja keskel peatreenerite lahkumised tavapärased, siis näiteks mullune NBA hooaeg oli pärast 1970-71 aastast esimene, kui 82 mängu jooksul ühelegi treenerile ust ei näidatud.