Auto-Moto uudised

ARHIIVIST | Presidendilt teenetemärgi saanud rallimaailma elav legend Malcolm Wilson: 15aastaselt koolist ära ja unistusi täitma! 

Ats Kuldkepp, 5. veebruar 2018, 10:43
BOSSIGA: Sel hooajal Ott Tänakule kaarti lugev Martin Järveoja rõõmustab koos Malcom Wilsoniga (vasakul) Sardiinia ralli esikoha üle.Foto: M-Sport

Lugu algselt avaldatud 26.10.2017

Malcolm Wilson on tore härrasmees, kelle kommentaaridest kirjutatakse Eestis iga autoralli MM-etapi eel, ajal ja järel kümneid artikleid. Kui katastroofi ei sünni, jõuab 61aastane britt täna algaval Walesi rallil elu suurima saavutuseni. Tüürida oma lapsuke ehk M-Spordi eratiim autoralli MM-sarja meeskondlikuks tšempioniks on midagi erilist. Kuidas Ott Tänaku ja kunagise Markko Märtini bossi tähelend aga algas?

Wilson pole imeinimene, aga sihikindlust ja võimet karisid ületada on tal kamaluga. Fordi WRC-sarja tehasetiimi juhina tuli ta meeskondlikuks tšempioniks ka 2006. ja 2007. aastal, aga pool kümnendit hiljem otsustas maailma suuruselt viies autotootja rallimaailmast tagasi tõmbuda. M-Sport kasutab jätkuvalt baasmudelina Fordi – praegu Fiestat – aga märkimisväärset tuge nad ei saa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. juuni 2018, 07:00
Malcolm Wilson kavatseb Maarjamaa Risti kanda päeval, kui Ott Tänak M-Sporti naaseb
27. märts 2018, 11:52
FOTO | President Kaljulaid andis Malcolm Wilsonile üle teenetemärgi
8. veebruar 2018, 11:00
Spordi elutööpreemiad pälvisid Ivar Stukolkin ja Tõnu Pääsuke, aastapreemia said ka Tänak ja Järveoja
6. veebruar 2018, 17:32
Presidendilt teenetemärgi saav Malcolm Wilson: olen šokeeritud, kuid tunnen suurt uhkust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee