Pärnu peatreener Avo Keel. Foto: Alar Truu
25. oktoober 2017, 21:39

Täiendatud

Pärnu ja Tartu pakkusid veerandfinaali avamatšis tõelise maiuspala (2)

Kolmapäeval tehti algust Eesti võrkpalli karikavõistluste veerandfinaalidega, kui avamängudes kohtusid karikakaitsja Pärnu ja Tartu ning uustulnuk Saaremaa ning Tallinna Selver.

Kodusaalis mänginud Saaremaa meeskond pealinna klubi suhtes erilist külalislahkust üles ei näidanud ja võttis 3:0 (25:23; 25:17; 25:23) võidu. Võimsalt rünnanud (61,2%) Saaremaad vedas diagonaalründaja Hindrek Pulk, kes lõi 26 tõstest punktiks 18 ja tõi 22 punkti (+17). Tomaš Halanda lisas 11 (+6) ja Rauno Tamme 10 (+2) punkti. Saaremaa servi vastuvõtt oli 40,4%.

Selver näitas pallingu vastuvõtul seejuures paremat protsenti kui vastased – 54,7. Tallinna klubi rünnakud õnnestusid aga vaid 43,8-protsendiliselt. Kaotajate parimaks kerkis 18-aastane tulevikulootus Albert Hurt 18 punktiga (+15), Taavi Nõmmistu lisas 14 punkti (+6).

Kordusmäng peetakse 22. novembril Tallinnas Audentese spordihoones.

Selle tabelipoole teises veerandfinaalis mängivad Rakvere Võrkpalliklubi ja esiliiga võistkond TTÜ/Kiili.

Teine tänane kohtumine Pärnu Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu vahel pakkus tõelise maiuspala. Avageimist kujunes tõeline maraton, mille lõpuks pööras enda kasuks Bigbank, võites selle 34:32. Teine geim kuulus samuti Tartu klubile 25:18. Kolmas geim oli taas tõeline maiuspala, kus Tartul oli kasutada ka matšpall, ent kodupubliku toel suutis Pärnu siiski ellu jääda ja võitis geimi 27:25.

Ka järgnev geim kuulus kodumeeskonnale (25:20) ja nii sai näha viiendat geimi. Otsustavat vaatust läks suvepealinna meeskond 6:3 ja 8:4 juhtima ning sellest Bigbank ei toibunudki. Geim Pärnule 15:13 ja mäng seega 3:2 samuti Pärnule.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 21 punktiga (+6) Kevin Saar, Edvinas Vaškelis lisas 20 (+7) ja Taavet Leppik 16 silma. Bigbanki poolel kogus Curtis Stockton 22 punkti (+7), Meelis Kivisilid lisas 17 punkti (+14) ja 16 silma jäi nii Brook Sedore kui Stefan Kaibaldi arvele. Vastuvõtul oli parem päev Pärnul – 62,6% Tartu 54,8 vastu. Rünnakuid realiseeris Pärnu 45,8-protsendiliselt, Bigbanki sama näitaja oli 46,1.

Korduskohtumine toimub 29. novembril algusega kell 20.00 Tartu Ülikooli spordihoones.

Selle tabelipoole teine finalist tuleb esiliigas palliva LotusTimber/Neemeco SK ja TTÜ vahelisest duellist.

Karikavõistlustel selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. Nagu ikka, 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.