Luka Doncic. Foto: Twitter
Euroliiga
26. oktoober 2017, 21:45

MÜSTILINE! Luka Doncic põrutas võimsa punktirekordi ja hävitas Žalgirise

Korvpalli Euroliigas võõrustas Kaunase Žalgiris Madridi Reali ning pidi vastu võtma kindla 87:66 kaotuse.

Kaotuseta püsiv Real alustas Leedust toimunud kohtumist hästi ning pääses 10:2 juhtima. Žalgiris suutis enda aga koguda ning avaveerandi lõpuks vähendati vahe vaid kahele.

Teise veerandaja keskel õnnestus kodumeeskonnal korraks isegi punktiga ette pääseda, kuid ainsaks sähvatuseks see jäigi. Pikale pausile pääses Real ikkagi üheksapunktilises edus.

Kolmandal neljandikul panid hispaanlased aga oma paremuse lõplikult maksma. Avapoolajal vaid neli punkti visanud 18aastase Luka Doncici 14 silma toel kasvatati edu vahepeal juba 19le.

Neljas veerandaeg kujunes Realile vaid vormistamiseks. Žalgirisel enam kordagi ohtlikuks saada ei lastud ning tasuks hooaja neljas võit. Teisipäeval Barcelonas kõva võidu saanud leedulaste saldo on 2-2.

Tänase kohtumise resultatiivseimaks tõusis taaskord Doncic rekordilise 28 punktiga. Lisaks sai sloveen kirja 9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu, millega kasvas kasulikkuse tegur 35ni. Žalgirise parimana tõi Kevin Pangos 20 silma. Barcelona vastu oma punktirekordi (20) visanud Vasilije Micic jäi nullile, visked väljakult 9/0.

Samal ajal pidasid Serbias põnevusduelli kohalik Crvena Zvezda ja Tel Avivi Maccabi. Kuigi poolaja võitsid külalised kümnega, õnnestus Belgradi meeskonnal mängu tagasi tulla.Võõrustajatele kindlustas 87:84 võidu Branko Lazici vabavise sekund enne lõpuvilet.

Crvena Zvezda resultatiivseim oli Taylor Rochestie 22 punktiga. Maccabile tõi Deshaun Thomas 28 silma. Mõlemal võistkonnal on neljast mängust kirjas kaks võitu.