Girona vs Real Madrid 2:1.Foto: JUAN MEDINA
29. oktoober 2017, 19:32

Hispaania jalgpalli meistriliigas võttis üllatusvõidu esimest hooaega kõrgeimas seltskonnas mängiv Girona, kes alistas koduväljakul Madridi Reali 2:1.

Kataloonia keskusest Barcelonast 100 km kaugusel asuva Girona klubi jaoks on tegu ajaloo tähtsaima võiduga ka poliitilises mõttes - tasub vaid mõelda Kataloonia ja Hispaania keskvalitsuse konfliktile.

Kohtumist läks juhtima Real, kui 12. minutil tegi skoori Isco. Girona tähetund saabus teise poolaja alguses. 54. minutil lõi värava Christian Stuani ja neli minutit hiljem Portu.

Turniiritabelis ulatas Girona Barcelonale abikäe, sest kui Barcelonal on 10 vooru järel liidrina 28 punkti, siis Realil on kolmandana koos vaid 20 silma. Nende vahele mahub 24 punktiga Valencia. Girona tõusis 12 punktiga 11. positsioonile.