Kalev/Cramo ootab valget laeva, kuid Ühisliiga mängud ei oota (5)

Ville Arike, 29. oktoober 2017, 21:59
Kalev/Cramo äär Bojan Subotic oli Avtodori mängu lõpus ebakindel. VTB Ühisliiga
„Pettumus on suur, sest nii Perm kui ka Saraatov olid võidetavad,“ ütles BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna peatreener Alar Varrak laupäeva õhtul Saraatovis, pärast 77:82 allajäämist sealsele Avtodorile. Ühisliiga nädal tõi Eesti meisterklubile kaks kaotust.

Eelmisel esmaspäeval tuli kodus teatavasti tunnistada ka Permi Parma nappi paremust, see kaotus sarja eelmise hooaja punasele laternale oli eriti valus. Kalev ei murdunud ja esitas Saraatovis südi partii, juhtides veel vähem kui kolm minutit enne lõppu. Siis õnnestusid atleetlik Coty Clarke ning väike ja väle Justin Robinson mitmel korral järjest ja vedasid võõrustajad võidule.

Kalev otsib teatavasti endiselt vastaste kaitset murda suutvat tagamängijat, oodates toda nagu valget laeva. Varraku sõnul on pakkumine tehtud mitmele ameeriklasele ja homseks oodatakse esimesi vastuseid. Kuid Ühisliiga ajakava ei oota - parimal juhul võiks praegu olla tabelis kahe kaotuse kõrval kaks võitu, kuid on neli kaotust. Eesmärk on pääs play-off'i, kuid see koht hakkab kohe hooaja alguses kaugemale nihkuma.

„Järjekordselt oli valus teine veerandaeg. Martin Dorbek oli teinud superalguse, kõik oli kontrolli all. Ning siis lasime vastasel visata mõne minutiga 15 punkti järjest...“ ohkas Varrak Avtodoriga peetud mängust rääkides. Ta jäi kindlaks põhimõttele mängitada esimesel poolajal kümmet meest, kuid ta tõdes, et sellega saadi taas valusalt vastu näppe. „Nemad panid vahepeal sisse lühikese koosseisu, meie pika. Lootsin, et suudame end korvi all maksma panna, kuid hoopis vastaste lühike koosseis tegi pahandust.

Kohtumises Permiga tegime halbu rünnakulahendusi ja vastased said kiirrünnakutest palju punkte. Alati saab paremini ja üksikuid ebakõlasid tekib igas mängus. Aga viis-viie vastu kaitsemäng pole meie põhiline valukoht,“ lausus juhendaja.

Kogenud Kristjan Kangur ja Gregor Arbet piirdusid taas väheste esimese poolaja mänguminutitega. „Arbet alles kogub vormi, aga Kangur sekkus kuu aega tagasi mängudesse väga hästi. Praegu ei tee ta otseselt midagi pahasti või valesti, aga viimastes mängudes pole kahjuks asjad toiminud,“ rääkis juhendaja.

Samamoodi on jäänud väheseks Thomas van der Marsi mänguminutid, pealiku hinnangul oli hollandlasel viimastes mängudes lihtsalt ebaõnne. Ta on pikkade meeste rotatsioonis katsetanud erinevate lahendustega ning ilmselt otsingud jätkuvad.

Kalevi resultatiivseim oli 15 punktiga Martin Dorbek, Cedric Simmons lisas 12 punkti ja 9 lauapalli. Avtodorile tõi Robinson 21 ja Clarke 16 punkti.

Pühapäeval kell 18 võtab Kalev kodusaalis vastu Peterburi Zeniti.