Rain Veidemani ja Udine tulemustekõver liigub meeldivalt ülespoole.Foto: Facebook / GSA Udine
30. oktoober 2017, 10:45

Veideman ja Treier võitsid Itaalias, ka paljud teised korvpallurid edukad

Välismaal mängivate Eesti korvpallurite nädalalõpp kujunes päris edukaks. Enamiku meeste koduklubi võitis, mõne üksiku oma kaotas.

Koondise ühe liidri Rain Veidemani tööandja Udine sai Itaalia esiliigas pärast ebakindlat algust (kaks kaotust) kolmanda võidu järjest, seekord võõrsil Orzinuovi üle 76:61. Seejuures juhiti enne viimast veerandaega juba 54:33 ehk sinnamaani näidati hiilgavat kaitsetööd. 32 minutit mänginud Veideman kogus 11 punkti (visked 10/4), 5 lauapalli ja 7 korvisöötu.

Hästi jätkab sama liiga uustulnuk, Kaspar Treieri ja Arnold Mitti koduklubi Montegranaro Poderosa. Võõrsil saadi 91:84 jagu Trevisost, Treier kogus 9 minutiga 7 punkti ja 3 lauapalli. Võimalik, et pikemat mänguaega takistas saamast neli isiklikku viga. Mitt ei pääsenud väljakule. Montegranaro on viiest mängust võitnud neli.

Tanel Kurbas panustas Slovakkias liidrite sekka kuuluva Levice 106:69 võitu Karlovka üle 16 punkti.

Rait-Riivo Laane (15 p, 5 lp, 4 rs) ja Ethnikos said Kreeka esiliigas kodus napi 71:73 kaotuse Peristerilt.

Kregor Hermet viskas Hispaania esiliigas Lleida kasuks 23 minutiga 10 punkti ja aitas omad Sammic IBB vastu 76:65 võiduni.

Jaan Puidet (10 p, 7 lp) ja Jämtland pidid Rootsis tunnistama Umea 89:85 paremust.

Joonas Järveläinen aitas Inglismaal 22 punkti ja 11 lauapalliga Plymouth Raidersi 97:79 võiduni Manchester Giantsi üle.

Huvitav mäng peeti Saksamaa U19 vanuseklassi liigas, kus vastamisi sattusid Kristian Kullamäe ning Henri Drell ja Kerr Kriisa. Bambergi noortesüsteemi kuuluvad Kriisa (15 p) ja Drell (14) said Kullamäe (32) ja Oettingeri üle 85:64 võidu.

Kullamäe kogus mõne päeva jooksul kokku 60 punkti - tema 28 silma aitasid Oettingeri meestetiimi duublil alistada regionaalliigas Ansbachi 90:85.

Martin Paasoja koduklubi Craiova peab Rumeenia liigas mängu täna.