Saaremaa peatreener Urmas Tali.Foto: MARGUS ANSU
1. november 2017, 21:53

Täiseduga jätkav Saaremaa tegi Pärnule ülikindlalt tuule alla

Võrkpalli Balti liigas läksid kolmapäeval vastamisi liidermeeskonnad Pärnu ja Saaremaa, kes seni olid tunnistanud vaid võite.

Kodupubliku ees mänginud Saaremaa ei andnud Pärnule mingit võimalust ja võttis kindla 3:0 (25:19; 25:21; 25:16) võidu. Ainsana liigas kaotuseta jätkaval Saaremaal on nüüd liigatabelis kirjas 18 punkti, Pärnul samuti 18, ent neil on mäng rohkem peetud.

Peatreener Avo Keel ütles kohtumise eel, et liigset enesekindlust meeskond ei tunne, sest eelmise vastase Tartuga pusiti karikavõistluste veerandfinaalis viis rasket geimi. Ka Saaremaa vastu ei tahtnud asjad kohe alguses kuidagi õnnestuda, Edvinas Vaškelis, Kevin Saar ja Taavet Leppik said avageimis tõsteid vastavalt 10, 8 ja 6, ent kolme peale koguti punkte vaid 3. Kogu meeskonna rünnakuprotsent oli avageimis 18,5, vastuvõtt 41,2%. Saaremaa realiseeris esimeses geimis rünnakuid 44,8-protsendiliselt, vastuvõtt oli 53%.

Rohkearvulise ja emotsionaalse kodupubliku ees mänginud Saaremaa tegutses meeskondlikult ja punkte tuli igast liinist. Algkoosseisus oli diagonaalründajatest Siim Põlluäär, Hindrek Pulk sekkus alles teise geimi lõpus ja kolmandas kasutas peatreener Urmas Tali taas Põlluäärt.

Avo Keel vahetas teises geimis Taavet Leppiku pingile ja tõi sisse seljavalu tõttu mitu mängu vahele jätnud leedulase Robert Juchnevici, ent suurt muutust ei toonud temagi. Numbrid statistikas olid teises ja kolmandas geimis küll paremad, kui esimeses, ent mängu saatust need ei mõjutanud, Saaremaa võitis teise geimi 25:21 ja kolmanda 25:16.

Saaremaa resultatiivseimaks kerkis Tomaš Halanda 16 punktiga (+9), Siim Põlluäär lisas 10 (+3) ja Konstantin Rjabuhha 9 (+7) punkti. Pärnu poolel kogus ainsana kahekohalise punktisumma Kevin Saar – 10 (+1). Võitjad realiseerisid rünnakuid 43,8-protsendiliselt, Pärnu sama näitaja oli 34,4. Vastuvõtt andis samuti paremuse Saaremaale, numbrid vastavalt 52,5 ja 49,2. Pärnu tegi 18 serviviga Saaremaa 11 vastu.

Teises tänases mängus võitis TTÜ lätlaste Limbaži vastu avageimi 25:18, ent kaotas kaks järgmist 25:27 ja 17:25. Neljas geim pakkus sarnaselt teisele vaatusele kõvasti närvipinget. 26:26 seisult teenisid kaks punkti vastased ja TTÜ kaotas geimi 26:28 ning pidi vastu võtma raske 1:3 kaotuse. TTÜ poolel kogus Richard Orutar 24 punkti ja jäi 10ga plussi, Jörgen Vanamõisa lisas 11 silma (+7). Võitjate poolel tõi Kristaps Smits 17 punkti (+3). Vastuvõtul oli Tallinna meeskonna protsent 53,3, Limbažil 64,2, rünnakul olid numbrid sisuliselt samad – TTÜ-l 36,7 Limbažil 36,8.

Kell 20.00 pandi pall mängu Lätis, kui kohtuvad Jekapbilsi Luši ja Daugava ülikooli meeskonnad.