Žalgirisel polnud Nando de Colo vastu rohtu. Foto: Twitter
Euroliiga
3. november 2017, 21:00

Kaunase Žalgiris andis CSKA-le kõva lahingu, ent ajalooline võit jäi tulemata

Korvpalli Euroliiga viienda vooru põhimõttelises duellis alistas Moskva CSKA koduväljakul 94:91 Kaunase Žalgirise.

Leedulased alustasid kohtumist hästi ning pääsesid avaveerandi keskpaigaks kuuega juhtima. Vähehaaval hakkasid ka võõrustajad mängu sisse saama ning suutsid initsiatiivi haarata. Poolajale pääses CSKA juba 15punktilises edus.

Žalgiris ei visanud aga püssi põõsasse ning võitis 26 silma toel kolmanda veerandaja kaheksa punktiga. Leedulased jõudsid veel viimase neljandiku keskel nelja punkti kaugusele, ent CSKA-l olid vastused olemas.

Ühtlasi oli see CSKA-le 18ndaks omavahalise duelli võiduks (Euroliigas). Vaid korra on edu saatnud leedulasi - nende koduväljakul.

Kohtumise üleplatsimeheks tõusis Will Clyburn 26 punktiga. Nando de Colo lisas 25 silma ja 10 resultatiivset söötu. Žalgirise edukaim oli 20 silmaga Vasilije Micic.

Samal ajal peetud mängus alistas Malaga Unicaja võõral väljakul 79:74 Anadolu Efesi. See tähendab, et Türgi meeskond jätkuvalt ainuke tiim, kes pole tänavusel hooajal võitu kirja saanud.

Viienda vooru lõpetab kell 22 algav Barcelona ja Olympiacose kohtumine.