Korvpall

7 VÕTIT | Võitluslik kaotus, BC Kalev/Cramo - Peterburi Zenit 89:95 

Ville Arike, 5. november 2017, 18:54
Mänguhoos on Kalev ja Zenit, palliga Cedric Simmons. Tiina Kõrtsini
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidas VTB Ühisliigas viienda mängu ja kaotas võitluslikus lahingus Peterburi Zenitile 89:95. Õhtuleht võtab mängu kokku seitsme võtmeküsimuse abil.

1. Mis otsustas mängu saatuse?

Samal teemal

Zeniti ülekaal viimasel veerandajal. Kalev alustas hästi ja hoidis enamiku avaveerandist kerget initsiatiivi. Teine periood kujunes tavakohaselt kirstunaelaks, kuid liiga suurt ärakukkumist polnud - poolaeg 39:48. Seejärel tehti suurepärane kolmas veerand, mille järel oldi taga vaid 64:65. Viimase väikese vaheaja järel saadi ette 68:65, kuid Zenit vastas sellele mõne minuti jooksul tehtud 19:6 spurdiga. Snaiper Kyle Kuric tabas järjest kolm valusat kolmest, samuti karistati Eesti meistri eksimused ära kiirrünnakutega.

2. Kuidas mängis Demonte Harper endise koduklubi vastu?

Soliidselt. Eelmist hooaega Kalevis alustanud ning veebruaris Zeniti siirdunud Harper jätkab Neevalinna klubis ja on kerkinud selle põhitegijaks. Täna ei pidanud ta eriti palju enda peale võtma - kalevlased ka pöörasid talle piisavalt tähelepanu -, aga selleks polnud ka vajadust, sest kaaslased said rünnakul ülesannetega hästi hakkama. Kaitses oli ta mees omal kohal. Harperi kontosse kogunes 7 punkti ja 4 korvisöötu.

3. Kas järgmise mängu (Astanaga) poole võib tänu Isaiah Briscoe värbamisele vaadata optimistlikumalt? 

Kindlasti. Branko Mirkovic alustas hoogsalt ja kogus avaveerandiga 10 punkti, kuid teisel perioodil tekkis rünnakute realiseerimisega probleeme. Ses olukorras kulunuks terav tagamees kindlasti ära. Janari Jõesaar on tubli (täna 16 punkti ja 11 lauapalli), aga vajab tuge. Briscoe peaks saabuma homme ning loodetavasti jõuab järgmisel pühapäeval peetavaks kohtumiseks Astanaga tiimiga veidigi tuttavaks saada.

4. Kes oli Kalevi parim?

Cedric Simmons. Simmons on saavutamas oma paremate päevade vormi ning mängis üle ka nimekatele vastastele sel hooajal palju peavalu valmistava Drew Gordoni. Kokku Simmonsilt 20 punkti, 11 lauapalli ja 3 korvisöötu, tema väljakul olles jäi Kalev 11 punktiga plussi.

5. Mida edaspidi parandada?

6. Mida ütlesid asjaosalised?

Lisame kommentaarid esimesel võimalusel. 

7. Mis saab edasi?

Kalev võtab Ühisliigas täpselt nädala pärast, 12. novembril kell 17 vastu Kasahstani esindaja Astana. Vahepeal, teisipäeval minnakse koduliigas vastamisi TTÜga. Zeniti järgmine vastane Ühisliigas on 19. novembril võõrsil Himki. Juba kolmapäeval võõrustab Piiteri meeskond aga EuroCupil Bursa Tofast.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee