„See pall on minu!“ nagu ütleks Branko Mirkovic (paremal) Demonte Harperile, kelle eelmise talve lahkumise tõttu ta Kalevisse sattuski.Foto: Tiina Kõrtsini
5. november 2017, 21:44

Kas Kalevi kaotuste limiit sai nüüd täis?

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidi Ühisliigas hakatuseks tunnistama kahe soosikute sekka kuuluva vastase kindlat paremust, ent seejärel saanud järjest kolm väikest kaotust. Eile jäädi 89:95 alla Peterburi Zenitile, täna saabub uus täiendus Isaiah Briscoe näol ja kas sellega õnnestub õnne pöörata? Väike märkus: pealkirjas toodud küsimus puudutab jõukohaseid vastaseid.

Kalevi ühe paremana 16 punkti ja 11 lauapalli kogunud Janari Jõesaar igatahes põrutas, et ka EuroCupil play-off-mõtetega mängivat Zeniti tulnuks võita. „See oli võidetav sats! Hooaja algusega võrreldes on meie meeskond kindlasti edasi läinud ning usun, et lõppude-lõpuks saame hakkama, see võtab lihtsalt aega.“

Peatreener Alar Varrakut kaotus mõistagi ei rõõmustanud, kuid tal on hea meel selle üle, et eelmiste voorude valusad kaotused ei mõjunud tema hoolealustele muserdavalt. „Võistkonnal pole olnud lihtne. Juhtisime Permi vastu lõpu eel, Saraatovis kolm minutit enne lõppu, kuid kaotasime. Õnneks pole näha, et nood kaotused oleks mõjunud meeskonna moraalile halvasti. Ainult nii on võimalik hakata võite koguma, tänagi juhtisime viimasel veerandajal,“ rääkis Varrak pärast võitluslikku heitlust.

Kalev haaras hakatuseks kerge initsiatiivi, kuid teine veerandaeg sai taas kirstunaelaks ning suureks vaheajaks oldi taga 39:48. Kolmanda veerandiga võeti järele ja viimase alguses mindi kolmega ettegi, kuid siis vastas Zenit kolm kaugviset järjest tabanud snaipri Kyle Kurici vedamisel 19:6 spurdiga, ära kasutati ka avanenud kiirrünnakuvõimalused.

Kalev võitis lauavõitluse ja viskas vastasest täpsemalt, kuid vahe tuli sisse pallikaotustega (17 vs 7), lisaks said vastased koguni 40 vabaviset (Sergei Karasjov 15/15). „Pallikaotuste number on väga karm,“ vangutas Varrak pead. „Eriti teisel veerandil, kui nad hakkasid meie mängujuhtidele kahekesi peale käima ja meil võttis sellega kohanemine aega perioodi lõpuni. Teisel poolajal sellega enam probleeme polnud.“

Kalevi parimaks kerkis ohtliku Drew Gordoniga suurepäraselt hakkama saanud Cedric Simmons, paraku ei suuda Thomas van der Mars talle pakkuda ligilähedaseltki võrdväärset vahetust. Zeniti peatreener Vassili Karasjov kurtis, et neil on suured koosseisuprobleemid, näiteks on neljast tsentrist kolm vigastatud, kuid see ei vähenda Simmonsi panuse (20 p, 11 lp, 3 rs) väärtust.

„Paljud meie mehed mängivad hetkel valel positsioonil, vales rollis. Selles seisus on Demonte Harperi osa oluline. Ta on tõusnud meeskonna ühes liidriks, võtab rasketes olukordades, nagu tänagi tekkis, mängu vajadusel enda peale,“ kiitis Karasjov eelmisel talvel Kalevist 360 km ida poole liikunud meest.

Eeloleval pühapäeval võtab Kalev kodusaalis vastu Astana, kes avas Ühisliiga võiduarve eile, võõrsil lisaajal saadud 90:84 eduga Permi Parma üle.

Ühisliiga: Kalev - Zenit 89:95

Kalev: Mirkovic 22, 6 rs, 3 vl, 7 pk, Simmons 20, 11 lp, 3 rs, Jõesaar 16, 11 lp, Kangur 10, 3 rs, Dorbek 7, Sokk, Subotic, van der Mars 4, Keedus 2, Arbet 0

Zenit: Karasjov 24, Kuric 19, 5 rs, Gordon 15, 9 lp, Simonovic 15, Harper 7, 4 rs, Reynolds 4, 4 rs, Barinov 4, Valijev 3, Laprovittola, Vihrov 2

Tabel: CSKA 5 võitu ja 0 kaotust, Himki, Unics 4-0, Zenit 4-1, Lokomotiv-Kuban 3-1, Avtodor 2-2, Tsmoki 2-3, Nižni Novgorod 1-2, Jenissei 1-3, Astana, VEF, Parma 1-4, Kalev 0-5