Korvpall

MIDAGI UUT: Eesti korvpalli noortekoondis sai endale ajaloo esimese välismaa peatreeneri 

Õhtuleht.ee, 8. november 2017, 09:40
Tütarlaste U16 treener Pierre Bressant keskel. Foto: Juliette Servant
Eesti Korvpalliliidu juhatuse koosolekul võeti vastu noortekoondiste treenerid 2018. aastaks. Ajaloos esimest korda asub Eesti korvpalli rahvusvõistkonna etteotsa välismaalane.

Tütarlaste U16 esindustiimi hakkab juhendama Pierre Bressant Prantsusmaalt ning abitreeneri rollis on lisaks Marek Koitlale Quentin Hillsman USAst. 

Samal teemal

Eesti naiste rahvuskoondise peatreeneri Janne Ritsi sõnul sai koostöö Bressanti ja Hillsmaniga alguse Prantsusmaal Celine Dumerci No Limit laagris. "Meil tekkis hea klapp ja kutsusin nad ka Eestisse talendilaagrisse. Väga innustav oli näha, kuidas saab häält tõstmata noored tõsiselt tööle panna. Tekkis mõte, et miks mitte neid näha tütarlaste U16 koondise eesotsas. Tegime neile pakkumise ja nad olid nõus," kirjeldas Rits protsessi.

Pierre Bressant on 57aastane endine Prantsusmaa professionaalne korvpallur, kes on treenerina juhendanud Alžeeria naiskonda ja ASVELi korvpalliklubi.

EKL registreeris Euroopa meistrivõistlustele tervelt 4 noortekoondist: noormeeste U20, U18 ja U16 ning tütarlaste U16 esindusvõistkonna.

Poiste U20 koondise peatreeneriks nimetati alles hiljuti Tallinna Kalev/TLÜ-st tagandatud Raido Roos, keda hakkavad abistama Heiko Rannula ja Esko Tõnisson. U18 rahvusmeeskonda asub juhendama Indrek Reinbok, abitreenerite rolli määrati Kris Killing ja Jüri Pritsin. U16 poiste etteotsa valiti viimastel aastatel pigem neidude korvpallile pühendunud Marko Parkonen, koos lisajõudude Martin Rausbergi ja Rein Raamiga. U14 koondist hakkab treenima Rauno Pehka.

Tütarlaste U14 koondise treeneriteks on Kaia Kosk, Reet Rausber ja Riinu Veber. U18 juhendajate duo on Märt Kermon ja Andra Viirpalu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee