Olympiakos - Panathinaikos.Foto: Twitter @Basquete_Medida
10. november 2017, 23:29

Lätlane ja leedukas etendasid Ateena derbis põhirolli, Fenerbahce võttis kindlalt oma

Korvpalli Euroliiga kuuendas voorus said fännid tõelise maisupala, kui Kreeka pealinnas Ateenas läksid omavahel vastamisi Olympiakos ja Panathinaikos.

Ägedas heitluses ei saanud kumbki mängu jooksul suurt edu. Avaveerand kuulus minimaalse paremusega 17:16 koduplatsil pallinud Olympiakosele, kuid poolajal olid peal külalised rohelises särgis 35:30.

Kolmas veerandaeg kuulus omakorda võõrustajatele, kes vahet kahe punkti peale mängisid, kuid viimasel veerandajal võttis Panathinaikos jõuga oma. Lõpusireeni kõlades olid nende võidunumbrid 70:62.

Olympiakose resultatiivseim oli 18 punkti visanud lätlane Janis Strelnieks. Kodumeeskonna kurvastuseks tulid meie lõunanaabri 18 punktist 17 aga avapoolajal. Panathinaikose mäng oli meeskondlikum: James Gisti arvel jäi 15 silma, Lukas Lekavicius lisas omalt poolt 14 punkti.

Valitsev Euroliiga meister Fenerbahce oli samal ajal Saksamaal parem Bambergist 80:57.

Bambergi parim oli 12 punkti visanud Augustine Rubit, Fenerbache eest jõudis kahekohalise arvu punktideni lausa viis mees: Jan Vesely (15), Brad Wanamaker (13), Luigi Datome (12), Kostas Sloukas (11) ja James Nunnally (11).

Õhtu viimases mängus teenis Unicaja meeskond oma tänavuse hooaja kolmanda võidu, kui oli kodus 79:65 parem Crvena Zvezdast. Nemanja Nedovic viskast Unicaja eest 17 punkti, soomlane Sasu Salin lisas 15 punkti.