Eesti-Türgi.Foto: Martin Ahven
11. november 2017, 18:38

Eesti naiste korvpallikoondis pidas TTÜ spordihoones esimese 2019. aasta EMi valikmängu Türgiga ja kaotas 56:81.

Vastane on väga tugev, saavutas tänavusel EMil 5. koha. Avaveerandi järel olid Eesti kaotusnumbrid vägagi viisakad 15:21, kuid teisel perioodil näitasid külalised kogu oma võimsust ja asusid poolajavileks juhtima 49:27. Korvi all võimutses kodustatud ameeriklanna Quanitra Hollingsworth (2009. aasta naiste NBA 9. valik), hästi toetasid teisedki. Kõige ilmekam oli vabavisete võrdlus: poolajaga Türgil 18/16, Eesti polnud teeninud ainsatki vabaviset.

Eestlannad võitlesid edasi ja võitsid kolmanda veerandi 17:14, umbes 20-punktiline vahe püsis viimase veerandi keskpaigani. Juhtus ka midagi väga meeldivat: koondisesärgis sai käe valgeks kõigest 15-aastane tartlanna Anna Gret Asi, kes realiseeris esmalt ühe vabaviske ning veidi hiljem noppis ka vastaselt palli ja realiseeris kiirrünnaku!

Eesti parematena viskasid vastavalt Saksamaa ja Belgia tippklubides mängivad Mailis Pokk 19 ja Merike Anderson 13 punkti. Türgil jõudis viis mängijat kahekohalise arvu punktideni.

Eesti naiskond peab järgmise mängu kolmapäeval Minskis Valgevenega.