Kristaps Porzingis pealt panemas.Foto: Abbie Parr
12. november 2017, 09:47

VIDEO | Porzingis jätkab NBA vallutamist, soomlaste suurlootus jättis mängu pooleli

Korvpalliliigas NBA naasis pärast lühikest vigastuspausi väljakule lätlane Kristaps Porzingis ja tegi seda edukalt. Lõunanaaber viskas 27 minutiga 34 punkti ja aitas koduväljakul mänginud New York Knicksi 118:91 võidule Sacramento Kingsi üle.

Porzingis tabas väljakult 21 viskest 11, sealhulgas 6 kolmesest 4. Lisaks jäi tema arvele 5 lauapalli, 2 söötu ja 2 viskeblokeeringut. Courtney Lee toetas teda 20 ja Enes Kanter 17 silmaga. Kingsile tõi Skal Labissiere 19 punkti.

Porzingise korvid:

Hooaega üllatavalt hästi alustanud Knicks sai viie kaotuse kõrvale seitsmenda võidu, Kings on võitnud kolm ja kaotanud üheksa kohtumist.

22aastase Porzingise keskmine punktinäit on koguni 30,4. Teda edestavad vaid Milwaukee Bucksi liider Giannis Antetokounmpo (31,7) ja viimase nädala jooksul hiilgavas hoos olnud Houston Rocketsi staar James Harden (30,5).

Samuti hooaega muljetavaldavalt alustanud soomlasest debütant Lauri Markkanen vigastas Chicago Bullsi 94:133 kaotusmängus San Antonio Spursi vastu avapoolajal hüppeliigest ja platsile ei naasnud. 213 cm pikkuse Markkaneni arvele jäi 15 minutiga 6 punkti.

Ääremängija sõnul tegi ta esimest korda hüppeliigesele häda juba paar päeva tagasi. Midagi hullu tema sõnul siiski lahti pole.

Ookeani taga tohutult tähelepanu saavsuvise draft'i teine valik Lonzo Ball (Los Angeles Lakers) püsititas NBA rekordi, kui tegi liiga ajaloo noorima mängijana kolmikduubli. 20 aasta ja 15 päeva vanune Ball võttis tippmargi üle LeBron Jamesilt, kes oli saavutuse hetkel viis päeva vanem.

Balli 19 punktist, 12 lauapallist ja 13 söödust siiski ei piisanud, sest Lakers jäi võõrsil 90:98 alla Milwaukee Bucksile. Kodumeeskonda vedas Giannis Antetokounmpo 33 silmaga.