Marc Marquez.Foto: PIERRE-PHILIPPE MARCOU
Auto-Moto uudised
12. november 2017, 15:57

Hullem kui Vettel: Hispaania MotoGP sensatsioon Marc Marquez krooniti 24aastaselt neljakordseks maailmameistriks!

Mootorrataste ringrajasõidu kuningliku sarja MotoGP maailmameistriks krooniti hispaanlane Marc Marquez (Honda), kes sai Valencias peetud hooaja viimasel etapil kolmanda koha. Tänase etapi võitis Marquezi kaasmaalane Dani Pedrosa (Honda), teisena lõpetas prantslane Johann Zarco (Yamaha).

24aastasele Marquezile oli see juba neljandaks MotoGP-tiitliks, varasemad õnnestumised tulid aastatel 2013, 2014 ja 2016. Loomulikult kuuluvad talle kõikvõimalikud noorimate tiitlivõitjate rekordid. Autoringrajasõidus saab Marquezile ligilähedale vaid sakslane Sebastian Vettel, kes oli neljakordne maailmameister 26aastaselt.

Marquez oleks tiitli kaotanud vaid juhul, kui tema ainus konkurent Andrea Dovizioso (Itaalia, Ducati) oleks Valencia etapi võitnud ja Marquez langenuks vähemalt 12. kohale. Üheksandalt kohalt startinud Dovizioso tõusis küll pärast Marquezi eksimust isegi suurest konkurendist mööda, aga sõitis kuus ringi enne lõppu ise rajalt välja.

Marquezi õnnelik eksimus:

Dovizioso väljasõit:

Hooaja kokkuvõttes kogus Marquez 298 punkti Dovizioso 261 vastu. Kolmanda koha sai hispaanlane Maverick Vinales (Yamaha) 230 punktiga. Seitsmekordne maailmameister Valentino Rossi (Yamaha) sai 208 punktiga viienda koha.

Neljanda tiitliga tõusis Marquez läbi aegade edukaimaks Hispaania esindajast MotoGP sõitjaks. Täna katkestanud Jorge Lorenzol on kolm tiitlit. Kaheksal korral võitis MotoGP eelkäija ehk 500cc klassi itaallane Giacomo Agostini, seitse MM-tiitlit on Rossil ja viis austraallasel Mick Doohanil. Sarnaselt Marquezile on neljal korral võitnud britid Geoff Duke, John Surtees ja Mike Hailwood ning ameeriklane Eddie Lawson.