Al Horford pealt panemas. Foto: Winslow Townson
Toimetas Karl Juhkami 13. november 2017 10:50
Põhja-Ameerika korvpalliliigas NBA peeti ööl vastu esmaspäeva neli mängu. Kõige haaravam oli Boston Celticsi ja Toronto Raptorsi vaheline heitlus, millest väljus võitjana 17kordne NBA meister 95:94.Ilma Kyrie Irvinguta mängule vastu läinud Boston pääses Toronto vastu napilt. 18 sekundit enne lõppu pani Toronto tagamees DeMar Derozan korvi suunas teele viske, mis ei tabanud ning lauapalli noppis Celticsi uustulnuk Jayson Tatum.

Eduseisus ei oleks noor mängumees pidanud tegema muud, kui ootama, et Kanada klubi mehed talle vea teeksid. Paraku lasi surve alla jäänud korvpallur oma küünarnukkidel veidi liiga agaralt käia, mistõttu 13 sekundit enne lõppu temale hoopis ründaja viga vilistati. 

Palli tagasi saanud Raptors aga olukorda ära kasutada ei suutnud, sest taas liidrirolli enda peale võtnud DeRozan viimase viskega oma 24 punktile lisa ei toonud. Celticsi parim oli eile 21 punkti visanud Al Horford. 

Hooaega kahe kaotusega alustanud Celtics on pärast seda võitnud 12 mängu järjest ning istub hetkel idakonverentsi tipus. 

Houston Rockets noppis hooaja 14. mängus oma 11 võidu, kui alistati Indiana Pacers 118:95. James Harden vedas oma meeskonda 26 punkti ja 15 korvisööduga, Indiana ründekoormat kandis Victor Oladipo 28 punktiga. 

Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder 99:112.
Miami Heat - Detroit Pistons 103: 112

Mängudeõhtu parimad palad: