Edgaras Ulanovas (palliga).Foto: THOMAS COEX
14. november 2017, 22:58

Žalgiris mängis maha 20punktilise eduseisu, kuid võitis lisaajal viimase sekundi viskega (3)

Korvpalli Euroliigas peeti täna neli 7. vooru kohtumist. Põnevaima etenduse pidasid maha Malaga Unicaja ja Kaunase Žalgiris. Ent kõigest järgemööda.

Moskva oblasti Himki on võitnud seitsmest kohtumisest tervelt viis. Ainsad kaotused on tulnud Kreekas, täna jäädi 65:93 alla Ateena Panathinaikosele.

Kreeka hiid pani võidule tugeva vundamendi suurepärase algusega. Nimelt spurditi juhtima 22:8, poolaja võitis Panathinaikos 46:27 ning Himkit enam lähedale ei lasknud.

Üleplatsimehena tõi kuus kolmepunktiviset tabanud Marcus Denmon Panathinaikosele 21 punkti, Nick Calathes lisas 11 silma ja sama palju resultatiivseid sööte. Kaotajate parim oli 17 punktiga Aleksei Šved.

Kui Himki saldo on 5-2, siis Panathinaikos sai tabelisse kolme kaotuse kõrvale neljanda võidu.

Lisaks Panathinaikos-Himki kohtumisele on täna lõppenud Tel Avivi Maccabi (4-3) ja Istanbuli Anadolu Efesi (2-5) vaheline lahing, mille võitis viimane 92:72. Kaheksa kaugviset tabanud Errick McCollum tõi võitjatele 31 silma.

Baskonia (2-5) alistas Madridi Reali (4-3) suisa 105:75. Sarnaselt Panathinaikos-Himki mängule otsustasti ka selle kohtumise saatus esimestel minutitel, kui Baskonia haaras 27:5 eduseisu. Baskimaa klubi eest tõid lausa üheksa mängijat vähemalt kaheksa punkti, 15 silmaga oli resultatiivseim Rodrigue Beaubois.

Kaunase Žalgiris (4-3) alistas lisaajale läinud kohtumises võõrsil 85:83 Malaga Unicaja (3-4). Sealjuures mängis Žalgiris teisel poolajal maha 20punktilise eduseisu, Leedu aule ja uhkusele tõi võidu Edgaras Ulanovase lõpusekundivise.

21 punktiga tõusis Žalgirise skoorikuningaks tagamees Kevin Pangos. Ray McCallum tõi Unicajale 19 silma.