Olympiacose äär Georgios Printezis.Foto: OZAN KOSE
15. november 2017, 21:58

MILLINE MÄNG! Vanameister Printezis ja lätlane kurvastasid lisaajal Euroliiga tiitlikaitsjat

Korvpalli Euroliigas kohtusid põnevusmängus tiitlikaitsja Istanbuli Fenerbahce ja Kreeka hiid Piraeuse Olympiacos. Tõusude ja mõõnadega kulgenud matšis jäi lõpuks lisaajal 90:83 peale Olympiacos. Normaalaeg lõppes 75:75.

Poolaja võitis Fenerbahce 40:30, aga siis võttis Olympiacos ohjad enda kätte. Kolmas veerand võideti 27:13 ja kolm minutit enne normaalaja lõppu oli Kreeka klubi edu juba 71:60. Fenerbahce suutis siiski tänu James Nunnally ja Bradley Wanamakeri kaugvisetele järgi tulla ning Jan Vesely kaks tabavat vabaviset viisid mängu lisaajale.

Lisaaja suurimad staarid olid Olympiacose poolelt 32aastane Georgios Printezis ning lätlane Janis Strelnieks. Esimese arvele jäi kuus ja teisele viis silma.

Mängu kokkuvõttes oli võitjate resultatiivseim Brian Roberts 21 punktiga, Printezis viskas 18 ja Strelnieks 16 silma. Fenerbahcele tõi Nunnally 22 punkti.

Olympiacos tõusis viie võidu ja kahe kaotusega tabelis teiseks, Fenerbahce on nelja võidu ja kolme kaotusega neljas.

***

Kuue võidu ja ühe kaotusega tabelils esikohal jätkav Moskva CSKA oli võõrsil koguni 85:59 üle Belgradi Crvena zvezdast.