Peruu fännid. Foto: MARIANA BAZO
16. november 2017, 18:09

EUFOORIA! Peruu fännid vallandasid pärast 35 aastast ootust kodumaal maavärina (1)

Peruu rahvuskoondis kvalifitseerus möödunud ööl tuleva aasta suvel Venemaal toimuvale jalgpalli MMile, kui alistas kahe mängu kokkuvõttes 2:0 Uus-Meremaa koondise. Mängule kohapeal kaasa elanud fännid ei jätnud tähistushoos aga midagi juhuse hooleks.Peruu jaoks on tegemist võimsa saavutusega, sest viimati mängiti vutimaailma suurturniiril 1982. aastal. Kui Jefferson Farfan kodumeeskonna 27minutil juhtima viis, vallandus pehmelt öeldes põrgu. Tribüünidel viibinud fännid hakkasid rõõmust üles alla hüppama ning meeleheitlikult karjuma. Samamoodi käitusid kindlasti ka televiisori vahendusel mängule kaasa elanud peruulased. Kogu selle kisa ja tralli korjas üles aga Sismo Detector (maavärina detektor). Spetsiaalne äpp, mis Lõuna-Ameerika riigi elanikele maavärina puhul hoiatussignaale saadab.

Kõigest paar minutit hiljem säutsus aga Tšiili Seismoloogia Twitter, et hoiatussignaal saadeti välja Lima piirkonnas täpselt Peruu avavärava järgselt ning kuna piirkonnas seismilist aktiivsust ei fikseeritud, pidaski detektor staadionil tehtud põrgukisa maavärina pähe.