Okeaania

NII SEE JUHTUS | ÕHTULEHT JA UNIBET OKEAANIAS | Eesti vutikoondis jõudis seiklusterohkelt Okeaania matkalt koju kahe võidu ja ühe viigiga (22)

Siim Kera, Melaneesia, 28. november 2017 09:14
Uus-KaledooniaFoto: Siim Kera
Bula! Nii tervitaksid teid fidžilased ning nii tervitab teid Õhtuleht. Eesti jalgpallikoondis on sõna otseses mõttes maailma lõpus. Okeaania turnee jooksul pallitakse nii Fidži, Vanuatu kui ka Uus-Kaledooniaga. Pika matka teeb kaasa ka Õhtuleht! Hoiame teid eksootiliste maade eluga (ning otseloomulikult vutiga) kursis. 

09:13
Siim Kera, Tallinn

Kahe võidu ja ühe viigiga Eesti koondis jõudis Tallinna pinnale eile õhtul kella kuue paiku. Paslik ongi otseblogile joon alla tõmmata. Tänud kõigile, kes Õhtulehe ja Unibeti Okeaania reisil silma peal hoidsid! See polnud päris tavaline retk. Nagu ütlevad nägemist vanuatulased - ta ta

09:10
Siim Kera, Tallinn

Miks üldse nii kaugele lennata?

09:09
Siim Kera, Tallinn

Muljeid Uus-Kaledooniast

09:08
Siim Kera, Tallinn

„Pool aastat sõin nuudleid, järgmised pool aastat ei söö üldse,“ naerutab Kasesalu seltskonda, kui vastab, kuidas sellisele reisile võimalik minna on. „See on seda väärt!“

12:18

11:27

11:18
Siim Kera, Noumea

Nii! Tagasi hotellis. Varsti tulevad värsked kommentaarid. Pärast seda asub Eesti koondis juba üüratult pikale tagasilennule. 

10:00
Siim Kera, Noumea

1:1! Läbi.

09:45
Siim Kera, Noumea

Joonas Tamm lööb värava. Aga jälle suluseis!

09:28
Siim Kera, Noumea

Platsile Joonas Tamm, välja Deniss Tjapkin.

09:26
Siim Kera, Noumea

Tohoh! Rahvas hullub! Emile Ounei viigistab 64. minutil mänguseisu!

09:15
Siim Kera, Noumea

Mošnikovilt hea sööt, Anierilt 1:0! Staadionikõlaritest kostub värava puhul The Black Eyed Peas'i "I Gotta Feeling". Rahvas plaksutab kaasa. Nagu ei morjendakski, et Eesti skooris.

09:09
Siim Kera, Noumea

Noumeas sooja hetkel 30 kraadi!

09:05
Siim Kera, Noumea

Sappinen välja, Miller sisse.

08:50
Siim Kera, Noumea

Poolaeg Noumeas 0:0!

08:27
Siim Kera, Noumea

Nagu arvata oli, paistab Uus-Kaledoonia senistest vastastest kõige tugevam. Publik on esimese 26 minuti jooksul üsna vaikne olnud, kuid kui mõne soorituse peale häält tehakse, siis kõvasti! 

08:22
Siim Kera, Noumea

Vahepeal lööb Eesti värava, kuid suluseisust. 

08:06
Siim Kera, Noumea

Silmaga hinnates võiks number jääda kolme ja nelja tuhande vahele.

08:05
Siim Kera, Noumea

Kohaliku ajakirjaniku sõnul on staadionile kogunenud viimase aja üks suurim publik.

08:03
Siim Kera, Noumea!

Mäng on alanud! Hoian tähtsamatel sündmustel silma peal. Uus-Kaledoonia hümn oli väga ilus!

07:45
Siim Kera, Noumea

Kas tehakse ajalugu? Teatavasti on Eesti koondisel võimalus võita esimest korda ajaloos neli mängu järjest! Selleks tuleb tükkideks võtta Uus-Kaledoonia mäng.

07:43
Siim Kera, Noumea
07:33
Siim Kera, Noumea

07:18
Siim Kera, Noumea

Sooja tulid tegema nii Uus-Kaledoonia kui ka Eesti koondised. Publik võttis Sinisärgid igatahes suuremate ovatsioonidega vastu.

07:17
Siim Kera, Noumea

Tänane kohtumine on Eesti Okeaania turnee viimane. Pärast mängu kiirustatakse hotelli ning siis juba lennule. Tagasi Eestis ollakse esmaspäeva õhtupoolikul.

07:16
Siim Kera, Noumea

Veidi tribüünivaadet ka!

(Siim Kera)
07:10
Siim Kera, Noumea

Staadion on võrreldes eelmiste võistluspaikadega kõige rohkem staadioni moodi!

undefined (Siim Kera)
07:01
Siim Kera, Noumea

Hallo! Uus-Kaledoonias on saamas kell neli päeval, Eestis seitse hommikul. Tunni pärast algab maavõistlus Eesti ja Uus-Kaledoonia vahel.

Alustuseks meenutame, mida räägiti mängueelsel päeval

16000 pealtvaatajat mahutaval Numa-Daly Magenta staadionil oli publikut juba poolteist tundi enne kohtumise algust. Nimelt lõppes umbes kaks tundi enne Eesti kohtumise algusaega kohaliku noorteliiga finaal, mis väljaku ääres viibinud Eesti poolehoidjate sõnul oli Okeaaniale omase "pikk pall ette ja jooksma" mängufilosoofiaga. 

Siin aga Eesti koondise algkoosseis!
 

 

00:01
Siim Kera, Noumea

Head õhtut kõigile! Noumeas on aga hommik ning paras hetk meenutada eilset, mil ma vist esimest korda selle reisi jooksul restorani jõudsin. 

Fidžil sai käidud põhimõtteliselt India/Hiina kiirtoidukohtades (mida seal oli lademetes). Korra leidsin ka kohaliku toidu, mis oli ilmselt kartulilaadne toode maniokk koos väga kondise lambaluuga. Kuulsal Fidži koondise vastuvõtul pakuti ka sealset nodi, millest põnevaim oli toores kala kookosekastmes. 

Vanuatul ei olnud üldse eriti millekski aega, nende kuulsat saialaadset toodet laplapi ei leidnud ma kahjuks kuskilt. Ka ei jäänud silm peale ma hiigelsuure nahkhiire Vanuatu kalongi (inglise keeles flying fox) hautisele.

Seepärast otsustasin Uus-Kaledoonias kindlasti kohalikku toitu proovida. See on siin paras pähkel, sest suur osa toidukohtadest on prantsuspärased või muudmoodi euroopalikud. Ja Noumea ladina kvartalis saab sealset nodi. 

Ühe koha siiski leidsin ning teenindajadki purssisid inglise keeles. Sellest ometi ei saand ma suur aru, mis toimus. Mind istutati lauda, toodi õlut, toodi vett (moelooja Alexander Wangi disainitud Evani pudel, sellist asja poleks Fidžil või Vanuatul kunagi juhtunud), toodi mingit snäkki, mis maitses nagu õuna ja sibula segu. Ja siis ma ootasin ja ootasin, kuni selgus, et poole tunni pärast on rootsi laud, mis maksab 2500 kohaliku franki (ehk 21 eurot) näkku. Davai, teeme ära!

Toit. (Siim Kera)


Suurest näljast ja magamatusest jõudsin paar korda toolile tukkuma jääda, aga lõpuks teatas rahvarõivis naine, et aeg ja toit on küps! Ladusin endale veidi salateid, sealt midagi erilist silma ei paistnud, veidi hautatud köögivilju (ajee, boring!) ja siis leidsin ka paar põnevamat kalarooga. Mis uimelised need olid, ei tea, kuid nad maitsesid pagana hästi, kergelt suitsuse hõnguga ja sulasid suus. Kõrvale näksisin taas mingit mugulvilja. Ma ei tea, kas see oli taro või maniokk või mõni muu kartuli sugulane, aga see on seal kandis üks põhilisematest toitudest. 

Kartuli maitse on kodusem, peab ütlema, need on kuidagi jahusemad ja teise konsistentsiga. Eks lihtsalt harjumatu.

Eriti põnev oli magustoit. Või mis põnev, väga pentsik. Ma ei kujuta ette, mis see oli, sest ega keegi seletada ei osanud ja silte ka ei olnud, aga tundus nagu soe apelsin mingisuguses koorekastmes? Seda oli lausa raske süüa.

Lõpuks maksin 3500 franki ehk 30 eurot (juures oli siis nii kaks õlut kui Eviani vesi) ja tulin tulema. Siin on võrreldes varasemate riikidega tõesti kallis. Ja muidu täielik Prantsusmaa. Pagan, ma pean hakkama Eestisse komme ostma Carrefourist!? Jeekim.

19:06
VANUATU

Veel meenutusi imeliselt Vanuatult! 

09:14
Uus-Kaledoonia (Siim Kera)
09:13
Eesti jalgpallikoondis Okeaanias. (Sander Jürjens / EJL)

07:11
Siim Kera, Noumea

Minu eelarvamus, et siin räägitakse ainult prantsuse keelt, on praeguseks kõikuma löödud. Kolmest suhtlusest kahes olen ka inglise keelega hakkama saanud! Loodetavasti nii jätkub. 

04:29
Siim Kera, Noumea

Siin Noumea, siin Uus-Kaledoonia! Eesti koondis maandus kohaliku aja järgi kell kaheksa Prantsusmaa meretaguse ala Uus-Kaledoonia pealinnas Noumeas. Kahtlemata senistest sihtkohtadest kõige euroopalikum. 

Võõrustajatega võetakse mõõtu Eesti aja järgi pühapäeva hommikul kell 8.

Uus-Kaledoonia
22:10

22:09

11:24
LIIVAK

10:14
REIM

09:06
7 VÕTIT

06:48
Siim Kera
 

Selline on Eesti-Vanuatu mängu pilet! Mäng algamas juba 45 minuti pärast!

A post shared by Õhtuleht Sport (@ohtuleht_sport) on

06:47
Siim Kera

06:36
Siim Kera, Port Vila

Hei! Eesti-Vanuatu mängust on poolaeg mängitud. Kahjuks ei saa teiega igaminutiliselt olla, sest nett levib aeglaselt kohtades, kust vaade platsile kesine. Esimesed 45 minutit oli üsna kummaline mäng. Vanuatu mängis üllatavalt hästi ning pani mitmelgi korral Eesti surve alla. Vaid Matvei Igoneni tõrjed päästsid meid halvimast. 27. minutil lõi Frank Liivak Eesti avavärava ning pärast seda olukord rahustus.

Staadionivaibid on võimsad. Kui Fidžil oli publik üsna vaikne, siis siin karjutakse ja kiljutakse mõnuga. Poolajal üürgab reggaemuusika ja kõigil on tuju hea. 

17:34

15:37

14:39

13:41

12:27
Siim Kera, Port Vila

Tervitusi Vanuatult! Tegelikult Eesti koondis siin juba umbes 12 tundi olnud, aga nagu sel reisil tavaks saanud, võitlesin ma internetiga. Väidetavalt linna kiirema internetiga korteris ei olnud üldse internetti. Läks kaks päeva tagasi ära ja siiani läinud. Võimas! Kuid päev otsa on ringi tatsatud - varsti tuleb erinevaid päevamuljeid ning mängijate kommentaare. 

Vanuatu (Siim Kera)
12:09

09:26

22:23
Siim Kera, Nadi

Eestimaised vaibid – hommikul äratas mind kuke kiremine. Eile pimedas ei märganudki, et kodumajutuse aias on väike aedik, kus kanad ringi sibavad. Ja vist ka pardid?

Loomad (Siim Kera)

Esiuksest on vähe võimsam vaade! 

(Siim Kera)
19:57

Vanuatu koondise peatreener Etienne Mermer teatas meeskonna koosseisu eelseisvaks kohtumiseks Eestiga.

Koosseisu kuulub 23 mängijat. Vanuatu – Eesti maavõistlus algab 23. novembril Eesti aja järgi kell 5:00.

Vanuatu jaoks on tegemist selle aasta esimese mänguga. Viimati käidi väljakul 4. juunil 2016, kui MM-valikmängu raames kohtuti võõrsil Eesti eelmise vastase Fidžiga. Selles mängus teenis 3:2 võidu Vanuatu. Valiksarja raames kohtuti veel Uus-Meremaa ja Saalomoni saartega, kellele kaotati vastavalt 0:5 ja 0:1. Maavõistluses alistati aga Uus-Kaledoonia 2:1.

Vanuatu koosseis kohtumiseks Eestiga:

Väravavahid
1 - Chikau Mansale – Tupuji Imere FC
22 - Dick Taiwia – Ifira Black Bird FC
23 - Kaloran Firiam – Tafea FC

Kaitsjad
2 - Godshen Dona – Amicale FC
3 - Joseph Iaruel – Shepherds United FC
4 - Jason Thomas – Solomon Warriors (SOL)
5 - Selwyn Vatu – Shepherds United FC
15 - Michell Kaltak – Erakor FC
16 - Lucien Hinge – Tafea FC

Poolkaitsjad
6 - John Alick – Erakor FC
7 - Jacky Ruben – Erakor FC
8 - John Wohale – Shepherds United FC
9 - Bong Kalo – Tafea FC
10 - Ronaldo Wilkins – Ifira Black Bird FC
13 - Elkington Molivakarua – Tupuji Imere FC
17 - Johnathan Spokey – Shepherds United FC
18 - Claude Aru – Shepherds United FC
21 - Jason Timatua – Shepherds United FC

Ründajad
11 - Tony Kaltack – Erakor FC
12 - Kencie Tangis – Amicale FC
14 - Alex Saniel – Shepherds United FC
19 - Bernard Daniel – Erakor FC
20 - Azaraiah Kenneth – Tupuji Imere FC

14:55

14:54

09:46
Siim Kera, Nadi

Nii! Eesti koondis on jõudnud Fidži lennujaamalinna Nadisse! Kell on kohaliku aja järgi 20.41. Vihma kallab. Homme on koondisel Nadis trenn, kolmapäeva hommikul lennatakse Vanuatule.

Rohkem kohalikku eluolu juba homme. Mina ööbin koondisest eraldi ja taksojuht sõnas, et siin piirkonnas ei tasu öösel liigelda. Olen siis sõnakuulelik ning kuulan kodumajutuses koera põhjatut haukumist. Aga kohe peaks kodust india toitu saama. Ootan!

03:27
Siim Kera, Suva

Poolteist tundi veel ning Eesti koondis pakib kodinad ning lahkub Suvast. Ees ootab Nadi, kus väidetavalt peaks ilm veelgi soojem olema. Eriti soe peaks aga olema Vanuatul. Vähemalt nii väidavad kohalikud taksojuhid. Eks kolmapäeval selgub.

03:23
Siim Kera, Suva

Pühapäevane Fiji Sun teatab, et fidžilaste südikas esinemine jättis Martin Reimi südamesse jälje! 

Fiji Sun (Siim Kera)

20:49
Siim Kera, Suva

Järjekordne ilus Suvahommik! Eesti vutikoondis jätab täna Fidži pealinnaga hüvasti, riigiga veel mitte. Pärastlõunal ootab ees neljatunnine reis lennujaama- ja turismilinna Nadisse. Port Vilasse Vanuatul lennatakse kolmapäeva hommikul.

19:14
MELU

10:34
KOMMENTAARID

09:34

05:57
Siim Kera, Suva

2:0 võit Eestile! 

05:55
Siim Kera, Suva

2:0! Martin Miller Sören Kaldma söödust!

05:50
Siim Kera, Suva

Fidžil veel mängu lõpus mõned ohtlikud võimalused, kuid tundub, et võit on siiski meie!

05:46
Siim Kera, Suva

Platsilt lahkus Brent Lepistu, asemele Sören Kaldma!

05:44
Siim Kera, Suva

Platsile Joseph Saliste, välja Trevor Elhi. Mängu lõpuni pole enam palju jäänud. 

05:22
Siim Kera, Suva

Veel vahetusi. Skoorija Henri Anieri asemel platsile Albert Prosa. Rauno Sappinen samuti välja, Mark Oliver Roosnupp sisse. 

05:18
Siim Kera, Suva

Eesti koondise senised vahetused.

Karl Mööli asemel tuli platsile Hindrek Ojamaa. Sergei Mošnikovi asemel Martin Miller. 

05:11
Siim Kera

Fidžil oli vahepeal hea võimalus kontrasse tulla, kuid sihvakas Saula Waqa kõige kiiremini ei tegutsenud. Paar minutit hiljem löödi karistuslöök üle Marko Meeritsa valvatud värava. Igatahes on Fidži rohkem mängus sees, kui kohtumise alguses.

05:09
Siim Kera, Suva

Hetki avapoolajast:

Eesti koondis. (EJL)
Rauno Sappinen. (EJL)
Henri Anier. (EJL)
05:06
Siim Kera, Suva

Staadioniteadustaja üritab küll. Let's make some noise for Fiji and Estonia! Aga publik sellest väga välja ei tee.

05:01
Siim Kera, Suva

Avapoolaeg lõppeski 1:0 Eesti kasuks. Senise mängu põnevaim hetk leidis aset aga poolajapausi alguses, mil staadioniteadustaja teatas, et staadioniväravate juurest leiti suurem hulk sularaha, mida politsei hetkel valvab!

04:44
Siim Kera, Suva

Mäng ise aeglane ja uimane. Eesti koondis hoiab selgelt energiat. 

04:44
Siim Kera, Suva

Meediaruum on väljakuga samal tasapinnal ning klaasi taga. Mis tribüünil toimub, ei tea! Igatahes on vaikne. Publik rõkkab, kui Fidži palli saab, kuid pahatihti kaotavad nad selle liiga kiirelt. 

04:31
Siim Kera

Mängu esimene kollane läheb Karl Möölile!

04:30
Siim Kera, Suva

Pool tundi mängitud. Ees ootab joogipaus!

04:28
Siim Kera, Suva

Debütante platsil praegu kaks - Deniss Tjapkin ja Marek Kaljumäe!

04:26
Siim Kera, Suva

Plats paistab juba üsna kole. Murumättad on lahti. 

04:18
Siim Kera, Suva

Fidžilased eksisid keskväljakul sööduga, Anier jättis palli peaga Elhile, kes leidis omakorda sööduga Anieri uuesti üles. Löök läks küll otse värava keskele, kuid Loaniceva pudistas palli võrku. 

04:17
Siim Kera, Suva

1:0 Henri Anier Trevor Elhi söödust. Väravavaht Epeli Loaniceva just kõige kindlamalt ei mänginud..

04:11
Siim Kera, Suva

Ilmateade lubab vihma! Eks ole näha, kas saame sabinat. Esimesed 10 minutit on mängu valitsenud Eesti koondis. Fidžilased üle poole platsi naljalt ei saa. 

04:01
Siim Kera, Suva

Rahvast üksjagu ikka on. 

Publik. (Siim Kera)
04:00
Siim Kera

Mäng on kohe algamas. Kohal on ka Eesti fännid!

Eesti fännid. (Siim Kera)
03:55
Siim Kera, Suva

Ohoh! Soccerneti peatoimetaja Kasper Elissaar on mängukavas! Istub praegu siin minu kõrval, suvised riided seljas. Ei tea, kas ikka lastakse platsile..

03:27
Siim Kera, Suva

Ilmateade lubab vihma! Staadion on pool tundi enne mängu veel üpris tühi. Internetikohviku veebimüüja poolt lubatud täismaja hakkab järjest rohkem kahtlane tunduma.

03:26
Siim Kera, Suva
03:13
Siim Kera, Suva
00:48
Siim Kera, Suva

Suva tänavatel pühapäeva hommikul üleliia palju persoone ei kohta.

Väiksemad poed on kinni. Liiguvad ainult Hiina turistid. Neid on siin palju. Hostelis, kus ööbin, on 95% rahvast hiinlased.

Õnneks leian igal pühapäeval toimuva laada! See on austraallasi täis. Nagu oleks “Kodus ja võõrsil” osas, mis ei toimu Summer Bay’s ega Yabbie Creek’is.

“Austraallane?” on põhimõtteliselt alati esimene küsimus, mis mulle esitatakse. Kängurumaa turiste käib Fidžil aastas umbes 800 000.

Kui vastan, et olen Eestist, jäädakse tavaliselt jänni. Austraalia-Kanada vabatahtlik oli esimene Fidžil kohatud isik, kel oli Eestist aimu. Fidži puuetega naiskunstnikke ehteid müünud naine teadis, et meil on maailma parimad vanemahüvitised!

Mis veel? Linna suurimas kaubanduskeskuses ratsutatakse täiest jõust jõuluhobusel! “Jingle Bells” kostub igal sammul.

Fidži. (Siim Kera)
00:39
Siim Kera, Suva
Fidži. (Siim Kera)
Fidži. (Siim Kera)
Fidži. (Siim Kera)
Fidži. (Siim Kera)

22:37

21:59
Siim Kera,Suva

See päev on käes! Kauaoodatud vastasseis gigantide Fidži ja Eesti vahel algab juba kuue tunni pärast! Suvas on kell 9 hommikul ja linn on vaikne. Vihmasadu lõppes umbes 3 tundi tagasi ning loodetavasti tänane rohkem troopikalist vihma ei paku.

17:52
Siim Kera, Suva

Kell on pool viis öösel. Enamvähem sobiv aeg töö tegemiseks, sest ülejäänud ajal istuvad kõik köögis (ainuke koht, kus hostelis wifi on) ning mängivad mobiiliga.

Umbes seitse tundi on vihma kallanud. Ei kujuta ette, milline homne väljak olla võib.

Täna korraldati koondisele ka vastuvõtt. See oli metsik. Pikem ülevaade sellest juba varsti.

Mina ise lähen hommikul Suva tänavatele arvutiparandust otsima. On pühapäev. Lootused on madalad. Kuid äkki keegi oskab aidata.

17:50
Siim Kera, Suva

Tantsu ja tralli! 

Eesti rahvusesindus kohtub homme Okeaania turnee esimeses matšis Fidži koondisega. Mängupäeva eelõhtul korraldati võõrustajate jalgpalliliidus väike vastuvõtt!

Väike on väheöeldud, sest üritus kestis umbes kaks tundi ning sisaldas avatseremooniat (just nii oli kavas kirjas!), lõputut tantsurutiini ning kohalikke hõrgutusi, mida küpsetati treeningväljaku kõrval mulla sees.

16:49

13:31

10:47

„Eesti on kohal“ – sedavõrd lakooniliselt kõlab Fidži vanima ajalehe Fiji Timesi pealkiri meie meeste saabumisesest eksootilisele saarele.

Pühapäevase maavõistluse eellugu ilmestab pilt FC Flora meistritiitlini tüürinud triost Brent Lepistu, Rauno Sappinen ning Madis Vihmann. Lugu ise on parajalt lühike ning sõna saavad koondise peatreener Martin Reim ja väravavaht Marko Meerits. Mõlema sõnum on lihtne: tuleb raske mäng ja vastast alahinnata ei saa. Väike uudisnupuke on treitud ka Fidži koondise valmisolekust.

Eesti koondise saabumisele viitab ka Fiji Timesi esikaas! Lugu ennast aga annab otsida, sest lehe laupäevane number on paksult erilehti täis. Nii on lehekülgi koguni 98 (!) ning meie koondisest kirjutatakse 92. leheküljel.

10:07

08:23

Eesti jalgpallikoondis käis uudistamas homset mängupaika ANZ staadionit, kus toimus parasjagu noorte kergejõustikuvõistluse autasustamine!

07:41

Vahvaid lugusid pressikonverentsilt!

22:25
FIDŽI ELU

21:27
Siim Kera, Suva

Ahjaa! Veel Fidži dollaritest rääkides (keri alla, et saada selgust) - raha vahetamine oli päris pentsik kogemus. Pangateller vajas nii mu ID-kaardi koopiat, telefoninumbrit kui ka koduaadressi. Kõik see võttis väga kaua aega, sest kogu info pidi ta käsitsi paberile kirjutama, muuhulgas selle, et täpselt mis rahatähed ta mulle annab (sentide täpsusega)!

21:26
Siim Kera, Suva

Jalgpallijutte ka! Täna kella 12 paiku (Eestis on siis kell 1 öösel) toimub tilluke pressikonverents, kus peatreener Martin Reim ja paar mängijat muljeid jagavad. 

Väga huvitav kuulda, kuidas nad taastunud on. Kuidas on mehed aklimatiseerunud? Kuidas on palava kliimaga harjutud? Fidži koondis on mänguks täie raha eest valmistunud. Pühapäevane mäng tuleb ilmselt väga põnev.

21:23
Siim Kera, Suva

Minu hostelis mürab aga mõnusalt ringi vahva koer!

Hosteli koer! (Siim Kera)

Tegelikult on kiisu ka, aga pole veel õnnestunud teda pildile saada. 

21:22
Siim Kera, Suva

Fidži dollarid on väga ilusad! Värvilised ja elurõõmsad! Kas keegi on kunagi nii valuuta kohta öelnud? Nojah, kunagi peab ju esimene kord olema. Ka kohalikud bussid on värvilised. Ka inimeste riided on pigem värvilised. Tore rahvas.

Igatahes, Fidži dollarid näevad välja sellised:

Fidži dollarid! (Siim Kera)

Üks Fidži dollar on 41 eurosenti. Eile sattusin maitsma kohalikku toitu. Või mis kohalikku, siin on palju India ja Hiina kulinaaria mõjutusi. Kümne dollari eest sai korraliku portsu riisi tšillinakaga ning miskisuguse Coca-Cola poolt toodetud mangolimonaadi. 

See nägi välja umbes selline.

Kana tšilliga (Siim Kera)

Vabandust kui mu olematu toidufotograafia oskus kellegi tuju ära rikkus. 

Igatahes, fidžilaste netopalk on umbes 450 eurot kuus. Nii Vanuatul kui ka Uus-Kaledoonias peaks see olema kõrgem. 

21:07
Siim Kera, Suva

Yadra Ni sa yadra ehk tere hommikust kõigile! Suvas on koitnud uus päev. Kell on 08.03 ja mina isiklikult olen juba sääsetõrjevahendiga üle pritsitud. Kohaliku jalgpalliliidu asjapulk Avinesh ütles eile, et Fidžil ei tasu millegipärast muretseda - pätid turiste ei jahi (ei usu!) ja ohtlikku madusid ka ei ole! Küll on sääsed, kes levitavad rõvedat dengue viirust. Loodetavasti õnnestub elajad eemale peletada!

12:20

11:13
Eesti jalgpallikoondis Okeaanias. (Sander Jürjens / EJL)
11:13
Eesti jalgpallikoondis Okeaanias. (Sander Jürjens / EJL)
11:12
Eesti jalgpallikoondis Okeaanias. (Sander Jürjens / EJL)

11:12
Eesti jalgpallikoondis Okeaanias. (Sander Jürjens / EJL)
07:34
Siim Kera, Suva

Väike meeldetuletus, mis teoksil:

Fidži - Eesti maavõistlus toimub 19. novembril kell 15 kohaliku aja järgi (Eesti aja järgi 19. novembril kell 4). Otsepilti vahendab ERRi spordiportaal.

Vanuatu - Eesti maavõistlus toimub 23. novembril kell 14 kohaliku aja järgi (Eesti aja järgi 23. novembril kell 5).

Uus-Kaledoonia - Eesti vastasseis saab avavile 26. novembril kell 17 kohaliku aja järgi (Eesti aja järgi 26. novembril kell 8).

07:14
Siim Kera, Suva

Valge inimese ja ilmselge turistina on siin veidi kummaline kõndida. Kohalikud hüüavad bula ja annavad käppa. Mõni peab vajalikuks autoroolist tuututada. Kummaline. Aga ka tore. Veel ei häiri. 

07:12
Siim Kera, Suva

Ülejäänud päev on möödunud põhiliselt tehnoloogiaga jännates. Paistab, et telefoniühendusega on kööga ja välismaailmaga vähemalt seda tehnikaimet kasutades ühendust ei saa. Küll on võimalik helistada kõikidele tuttavatele Fidži numbritele. 

Internetiga pole lood paremad. Väidetavalt linna kiireim internetikohvik oli ikkagi aeglane kui dial-up'i parimad päevad. 

07:09
Siim Kera, Suva

Lennujaamas võeti koondist vastu täpselt nii! Aususe huvides tuleb siiski mainida, et meie vutimehed ei langenud erikohtlemise osaliseks. Niimoodi lõõritati kõigile Hong Kongi lennult saabunuile. 

Niiviisi võeti Fidžil vastu Eesti jalgpallikoondis! Hoia Okeaaniaturneel silma peal Õhtulehes!

A post shared by Õhtuleht Sport (@ohtuleht_sport) on

07:08
Siim Kera, Suva

Eesti jalgpallikoondis maandus Eesti aja järgi neljapäeva õhtul Fidžis, Nadi rahvusvahelises lennujaamas. Pärast seda võeti ette suurepärane punktist A punkti B bussireis ehk Nadist Suvasse. Umbes 200 kilomeetri kulumiseks kulus neli tundi. 

Seega kulus Tallinnast sihtkohta jõudmiseks 25-26 tundi. Selle ajaga jõuti läbida koguni 15 000 kilomeetrit! Võimas! 


REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee