Kristin Kuuba.Foto: Stanislav Moškov
18. november 2017, 19:04

Kristin Kuuba alistas dramaatilises matšis esimesena asetatud mängija

Sulgpalli Euroopa karikasarja etapil Norras Sandefjordis jõudis Kristin Kuuba finaali, mis tähendab ühtlasi üksikmängus elu parimat tulemust.

Turniiril asetamata Kuuba alistas täna esmalt kuuenda paigutusega šveitslanna Ayla Huseri 23:21, 21:15, kusjuures vastasel oli esimeses geimis seisul 21:20 ka geimpall. Pärastlõunal astus poolfinaalis vastu juba esimese asetuse saanud, maailma edetabelis rohkem kui 70 koha võrra eespool asuv hispaanlanna Clara Azurmendi ning see kohtumine lõppes Kuuba võiduga 16:21, 23:21, 21:15! Seejuures juhtis eestlanna teises geimis 20:14, lubas vastasel viigistada, kuid geimi ega mängu ikkagi käest ei andnud.

Homses finaalis on Kuuba vastane kolmanda paigutusega hindu Saili Rane. Võrdluseks edetabelikohad: Kuuba 139., Azurmendi 66., Rane 96., Huser 107. ja ungarlanna Agnes Korosi, kellest eestlanna avaringis 2:0 jagu sai, 101.

Vahepeal pidasid Kuuba ja Helina Rüütel paarismängu veerandfinaalis sama dramaatilise heitluse taanlannade Isabella Nielseni ja Claudia Paredesega ning jäid alla 15:21, 21:17, 24:26.