Tallinnas Kalev/Cramoga hädas olnud Zenit üllatas võõral väljakul Euroliigas möllavat Himkit

Toimetas Jarmo Jagomägi, 19. november 2017, 18:37
Kyle Kuric.  Twitter
Lisaks Nižni Novgorodi ja Kalev/Cramo lahingule peeti täna korvpalli Ühisliigas veel kaks mängu. Üllatustulemust sündis Moskvas, kus kohalik Himki jäi 66:76 alla Peterburi Zenitile.

Külalised haarasid mänguohjad juba suhteliselt varajases faasis. Seisult 15:17 tegi Zenit 17:4 spurdi, millega suhteliselt turvaline edu sisse mängiti. Khimki vahel enam suuremaks käriseda ei lasknud, ent esiti oluliselt lähemale ka ei jõutud.

Viis minutit enne kohtumise lõppu suutsid võõrustajad veel nelja punkti kaugusele jõuda. Kindlust näidanud Zenitil olid aga vastused olemas ning tasuks teenitud võit.

Külaliste punktid jagunesid ühtlaselt, kui resultatiivseimaks tõusis 17 punktiga Kyle Kuric. Ekskalevlane Demonte Harper pääses platsile vaid kaheks minutiks. Himki poolelt säras liidermängija Aleksei Šved, kelle arvele jäi 34 silma.

Kaks nädalat tagasi Tallinnas Kalev/Cramoga maadelnud Zenitile oli see ühe kaotuse kõrvale viiendaks võiduks. Sellega jagatakse Kubani Lokomotiviga 3.-4. kohta. Himki saldo on 4-2, mis annab tabelis viienda positsiooni.

Teatavasti on Himki tänavu tagasi ka Euroliigas, kus hooaega igati soliidselt on alustatud. Zenit pallib aste madalamal, EuroCupil, kus samuti kõrges konkurentsis püsitakse.

Samal ajal pidasid Valgevenes põneva duelli kohalik Minski Tsmoki ja Saraatovi Avtodor. Napi 85:82 võidu teenisid külalised.

Seoses koondistemängudega läheb ka Ühisliiga väiksele puhkusele. Pausile minnakse selliselt seisult: