Okeaania

ÕHTULEHT JA UNIBET OKEAANIAS | Eesti jalgpallikoondist tabas Okeaanias ebameeldiv üllatus 

Siim Kera, Port Vila, 22. november 2017, 12:41
Eesti jalgpallikoondis.Foto: Siim Kera
Eesti jalgpallikoondise Okeaania turnee on jõudnud sihtkohta number kaks. Fidžiga jäeti kohaliku aja järgi kolmapäeva hommikul hüvasti ning pärast paaritunnist lennureisi maanduti Nadist üle 1000 kilomeetri kaugusel asuvas Vanuatu pealinnas Port Vilas.

Kõik läks nii nagu karta oli. Kuigi lennufirma oli kursis, et Eesti vutikoondisel on üle mere vaja viia lademetes jalgpallivarustust, anti juba Nadi lennujaamas mõista, et suure tõenäosusega kogu pagas Vanuatule ei jõua. Nii jäid naaberriiki mitusada kilo varustust ja ka näiteks doktor Kaspar Rõivassepa arstikohver. Mäng siiski pidamata ei jää, putsad ja hulk muud varustust on ilusti Vanuatul, ning loodetavasti jõuab ülejäänud kraam Vanuatule homse lennuga, kuid sada protsenti kindel olla ei saa.

Vanuatu lennujaam tekitas algselt tillukese kultuurišoki – lihtsalt nii pagana väike! Nagu oleks maandunud Kuressaares või Kärdlas. Paistis, et oleme ajas tagasi läinud, sest passikontrollis käis kõik vanaviisi – pastakaga! Arvutit igatahes laual ei olnud. Lennujaamast väljudes ootas koondist minibussid ning autod. Tavaliselt pakitakse kogu esindus ühte suurde bussi.

Vanuatu ise paistab esmapilgul olevat puhtam kui Fidži. Ka pealinna Port Vila ääres on korralikke kuurorte (Fidži pealinna Suva lähim rand asus koguni tunnise autosõidu kaugusel).

Samal teemal

9. jaanuar 2018, 18:02
UEFA kiitis Eestit Okeaania turnee eest
28. november 2017, 09:14
NII SEE JUHTUS | ÕHTULEHT JA UNIBET OKEAANIAS | Eesti vutikoondis jõudis seiklusterohkelt Okeaania matkalt koju kahe võidu ja ühe viigiga
27. november 2017, 19:50
ÕHTULEHT JA UNIBET OKEAANIAS | Eesti koondis naasis kodumaale. Kas vajame selliseid kaugeid reise?
27. november 2017, 14:23
VIDEO | ÕHTULEHT JA UNIBET OKEAANIAS | Eestiga viigistanud Uus-Kaledoonia on kui Okeaania Prantsusmaa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee