Eesti korvpallurite suurem mängutarkus ja kõva võitlusvaim tõid MM-valiksarjas esimese võidu (2)

Ville Arike, Jarmo Jagomägi, Ats Kuldkepp, 28. november 2017, 00:10
VÕIMAS! Suurepärase partii esitanud Janar Talts on mänginud Hispaania liiga mehe Dan Clarki (nr 10) puhtalt üle ja vajutab palli korvi. Alar Truu
Eesti meeste korvpallikoondis sai MM-valiksarjas silma pähe, alistades Kalevi spordihallis publiku marulisel kaasaelamisel Suurbritannia 73:70. Pärast kaotatud esimest veerandaega haarasid võõrustajad initsiatiivi ja hoidsid seda, ehkki raskustega, lõpuni.

Britid olid kolm päeva varem olnud Kreeka vastu 40 sekundit enne lõppu kaheksa punktiga taga olnud, aga ometi lisaaja välja võlunud. Nõnda ei tähendanud neli minutit enne lõppu Eesti kümnepunktiline edu veel midagi. Ega 35 sekundit enne lõppu seis 73:67. Britid jõudsidki seisuni 70:73 ja Eesti pallikaotuse järel viigivõimaluseni. Õnneks ei tabanud Dan Clarki päris kaugelt sooritatud vise märki ja vastaste peatreeneri Tony Garbelotto reedel pärast Kreeka-mängu öeldu, et niisugune tagasitulek õnnestub ühel juhul sajast, pidas paika.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

10. detsember 2017, 12:49
Kurbas ei suutnud koduklubi kaotusest päästa
27. november 2017, 21:47
Peatreener Tiit Sokk: 75 punkti ongi meie piir, kui suudame vastased alla selle hoida, oleme edukad
27. november 2017, 21:33
Janar Talts: lust oli mängida endast aeglasema mehe vastu
27. november 2017, 21:23
Sten-Timmu Sokk südamest: hea, et p****e ei läinud