Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel.Foto: LAURA OKS
29. november 2017, 23:13

Kolm eelmist võrkpallikarikat koju viinud Pärnu langes veerandfinaalis

Täna peeti Tartu Ülikooli spordihoones meeste karikamängude otsustav veerandfinaal, kui viimase poolfinalisti selgitasid Tartu ja Pärnu Võrkpalliklubi.

Avamängu oli 3:2 (32:34, 18:25, 27:25, 25:20, 15:12) võitnud Pärnu. Kordusmatšis pööras pikaks veninud geimide lõpud enda kasuks Tartu meeskond ja võttis 3:1 võidu. See tähendab, et kolm eelmist trofeed koju viinud sats vabastas trooni.

Kohtumine kujunes algusest lõpuni ülimalt tasavägiseks. Avageim kuulus väljakuperemeestele seisuga 28:26, teise võitis Tartu 26:24 ja juhtis seega 2:0. Kolmanda vaatuse otsusavatel hetkedel suutis Pärnu paremini tegutseda, võites geimi 27:25. Neljas ja viimaseks jäänud geim oli juba pigem tartlaste kontrolli all ja see võideti 25:21 ning kogu kohtumine seega 3:1, kirjutab volley.ee.

Tartu resultatiivseimana tõi Curtis Stockton 23 punkti (+11), temporündaja Mart Naaber hiilgas 17 punktiga (+13), 14 silma (+5) jäi meeskonnaga hiljuti liitunud Samuel Joseph Walkeri kontole. Meeskonna vastuvõtuprotsent oli 47, seejuures tegutses Robin Valtingu asemel libero kohal Stefan Kaibald. Rünnakul löödi punktiks 46,8% tõstetest.

Pärnu meeskonna resultatiivseimaks kerkis Kevin Saar, kes tõi 17 punkti (+2), Taavet Leppik lisas 14 punkti (+5) ja Toms Švans 13 punkti (+11). Pärnu vastuvõtt oli 49,4%, rünnak 47,4%. Tartu suur üleolek kajastus blokis, kust Bigbank teenis 19 (6 Naaber ja 6 Meelis Kivisild) punkti, Pärnu vaid 6.

Täielik statistika:

Tartu läheb poolfinaalis vastamisi TTÜ-ga. Teise finalisti selgitavad Rakvere VK ja Saaremaa VK.

Karikavõistlustel selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.