Kristaps Porzingis aidatakse väljaku äärest ära.Foto: Reuters / Scanpix
30. november 2017, 09:15

VIDEO | Porzingis vigastas hüppeliigest, vabaviskeuputus Philadelphias

Korvpalliliigas NBA oli tuline mängudeöö, peeti kümme mängu. Lõunanaabrid lätlased said ehmatuse osaliseks, kui nende iidol, New Yorgi staar Kristaps Porzingis väänas juba Miamiga peetud mängu alguses hüppeliigest. Õnneks tundub, et midagi hullu ei juhtunud.

"Praegu saan probleemideta kõndida. Ma ei arva, et vigastus on tõsine, kuid näis, kuidas tunnen end järgmisel hommikul," ütles Porzingis pärast Knicksi saadud 115:86 võitu ESPNi vahendusel. Mängija sõnul otsustab ta klubiga neljapäeval, kas ta läheb ka magnetuuringule. Eile koheselt tehtud röntgen murdu ei näidanud.

Liidrita jäämine ei seganud Knicksi suurelt võitmast, parimaks kerkis 22 punkti ja 14 lauapalliga Enes Kanter.

Naljakas mäng peeti Philadelphias, kus 76ers juhtis pärast kolmandat veerandaega Washington Wizardsi vastu 84:65, ent seejärel jätkasid külalised rünnakul peaaegu eksimatult ja vähendasid vahe viiele silmale. Seejärel hakkasid nad Ben Simmonsi vastu vigu raiuma, kuid Hack-a-Shaq taktika töötas seekord poolikult. Mängu eel 56-protsendilist vabavisete tabavust evinud Simmons sopsas neid seekord 29st 15, kuid viimasest 8st 6. Tema viimasel veerandil teenitud 24 vabaviset tähistab NBA rekordit, mängu 29 katset aga uustulnukate rekordit! Punkte kogunes talle 31 ja lauapalle 18 ning Sixers võitis 118:113.

Joel Embiid toetas Simmonsit 25+14 ja Dario Šaric 24+8ga. Kokku teenis Philadelphia 64 vabaviset (tabas 41)!

Los Angeles Lakers suutis Golden State Warriorsi vastu viia mängu lisaajale, kuid ikkagi kaotas 123:127 (Ingram 32 - Durant 29, Curry 28).