Paulius Jankunas kolmepunktiviskel (Twitter @bczalgiris)

Korvpalli Euroliigas nägi Kaunase Žalgiris täna viimasel veerandajal ränka vaeva, et ronida välja iseendale kaevatud august. Hirmsasti üritanud leedulased seda siiski ei suutnud ning vandusid Iisraelis lõpuks Maccabile alla 74:81.

Žalgirise mehed suutsid avaveerandil maccabilastega edukalt sammu pidada, kui esimesele pausile mingi peoperemeeste ühepunktilises eduseisus.

Järgnevad kaks veerandaega näitas aga vingemat minekut Maccabi, kes võitis poolajal 39:29 ning oli viimase veerandaja alguseks juba 14 punktilises eduseisus (65:51).

Sealjuures ei olnud Žalgirise meestel kellelegi teisele otsa vaadata kui iseenda, sest esimese 30 minutiga suutsid leedulased 17st teele saadetud kaugviskest tabada vaid 2.

Siiski ei andnud külalised alla ning kaks minutit enne lõppu oli Maccabi eduseis vaid neli punkti, kuid otsustavatel hetkedel suutsid ameeriklasest tagamängijad Norris Cole ja Pierre Jackson palliga piisavalt osavalt ringi käia, et oma meeskond 81:74 võidusadamasse tüürida.

Maccabi resultatiivseim oli täna 26 punkti visanud Norris Cole. Žalgrise rünnakukoormust leevendas 19 punkti toonud Arturas Milaknis.

Fenerbahce alistas võõral väljakul Baskonia 83:69. Türgi klubi resultatiivseim oli 16 punkti visanud James Nunnally. Baskonia eest viskas 13 punkti Tornike Shengelia.

Olympiakos oli samal ajal 72:64 üle valitsevast Hispaania meistrist Valenciast. Kreeka klubi eest jõudsid kahekohalise arvu punktideni kolm meest: Kostas Papanikolaou (13), Georgios Printezis (12) ja Janis Strelnieks (12). Üleplatsimees oli aga Valencia särgis 26 punkti visanud Erick Green.