Talisport

KODU VS LUMI! Suusatajad treenisid kahe MK-etapi vahel rullsuuskadel 

Mart Treial, 1. detsember 2017 15:27
Marko Kilp Foto: Stanislav Moshkov
Ruka MK-etapi valguses on suusasõpradel põhjust homset oodata, sest Lillehammeris on kavas järjekordne klassikasprint, kus stardivad neli eestlast.

Lisaks Soomes säranud Marko Kilbile ja Raido Ränkelile ka distantsimees Karel Tammjärv ja koondise peatreeneri Jaanus Teppani otsusel Kein Einaste.  Kvalifikatsioon algab kell 12.15.

Kahe MK-etapi vahel põikas Team Haanja seltskond (Ränkel, Kilp, Tammjärv) kodumaale, kus olude sunnil - lund ju pole - treeniti mitu päeva rullsuuskadel. Team Haanja treener Anti Saarepuu ei näe selles suurt probleemi.

Vastupidi. Mehed olid enne Ruka MK-d üle kolme nädala Soomes laagris ning läksid nüüd taas kolmeks nädalaks tuuritama. "Vaimu mõttes oli hea, et sai kodus käia," sõnas Saarepuu telefonitsi Õhtulehele. 

Ta lisab, et Ruka esitusega olümpiakohad kindlustanud Kilp (11. koht) ja Ränkel (15. koht) said suured pinged maha, kuid homme üritatakse samal tasemel jätkata. "Konkurents on tihe. Sprindis vahetuvad kohad 10-45 päris tihti," märkis Saarepuu.

Anti Saarepuu Foto: Aldo Luud

Samal teemal

Mullu saavutas Kilp Lillehammeris 25. ja Ränkel 34. koha. "Rada on sama, mis eelmisel aasta. Marko arvas, et võib-olla veidi kiirem. Ruka rada sobis Markole paremini, kiire rada ja kaks head tõusu, kus ta saab oma leivanumbrit ehk vahelduvtõukelist klassikasammu teha. Lillehammeris on samuti kaks tõusu, aga platoo osa on vahel."  

Ruka 15 km klassikadistantsil tubli 34. koha välja sõitnud ja punktikohast 3,6 sekundi kaugusele jäänud Tammjärve otsus pühapäevast jälitussõidust tervislikel põhjustel loobuda osutus õigeks. Teisipäeval oli tervis tipp-topp ja mees sai muretult trenni vihtuda. Lillehammeris on tema fookus pühapäevasel 15+15 km suusavahetusega sõidul. Sel alal stardib ka Ränkel.

Kuidas võiks too distsipliin Tammjärvele sobida? "Arvan, et Karelil on nii uisk kui klassika väga okeid. Küsimus on üleminekus. Paljudel on see, et eraldi on mõlemad alad head, üleminekul ühelt alalt teisele võib tekkida ebamugavuskramp."