Spordivaria

Sünnitusmajast toodi koju Siim Kiivikas, tegusid hakkas tegema Ott Kiivikas! (3)

Deivil Tserp, 1. detsember 2017, 21:20
Ott Kiivikas oma elulooraamatu esitlusel. Tiina Kõrtsini
Täna esitleti Tallinnas Eesti edukaima kulturisti, EMi kullamehe Ott Kiivikase elulooraamatut „Visa hing Ott Kiivikas“. Ametliku osa algus venis, sest Kaire-Külli Vaatmanni kirja pandud teosesse küsis autogrammi mitukümmend inimest. Autogrammitund jätkus pärast vahva raamatu tutvustamist.

Oti jutust selgub, et ta oli maast madalast paras pujään. „Ma juba ütlesin, et olen kõik tema patud andeks andnud. Kõik need nääklemised vennaga,“ meenutas peategelase ema Kristina poja lapsepõlve muheldes.

Ott Kiivikase verd tarretama panev elutee on mahlakalt talletatud ning selles pole midagi ilustatud. Esmalt vennaga peetud kismad ja hiljem erinevad pikantsed juhtumid.

260-leheküljelise raamatu põhjal saab selgeks, et Ott pole kunagi olnud sportlase musterkuju – ta on alati teinud suuremaid ja väiksemaid koerusi. Ühtlasi tunnistab septembris 40. sünnipäeva tähistanud tallinlane, et raju peopidamine ja viinavõtmine on talle tuttav teema.

Kiivikas jutustab raamatus loo, kuidas ta kolm päeva enne Euroopa meistriks tulekut hommikul kell seitse ööklubist koju jalutas. Ühel hetkel viskasid kolm noormeest keset teed pudeli, mis purunes üsna Oti lähedal.

Kulturist noomis noorukeid. Paraku paisus sõnasõda käsikähmluseks, milles Ott ka ise mitu valusat obadust sai. Järgmisel päeval valutas üks roie nii hullusti, et ta pidi pöörduma erakorralise meditsiini osakonda. Roidemõra küll polnud, aga diagnoositi tugev põrutus. Kolm päeva hiljem suutis ta end laval kokku võtta ja võita senise karjääri säravaima medali – EMi kulla.

Loomulikult on need kontekstist välja rebitud värvikamad lood. Oti sõnul on raamatus palju karme ja dramaatilisi meenutusi. Nii mõnigi kord tundis ta neist juhtumitest pajatades piinlikkust, ent siira inimesena ei tahtnud midagi varjama hakata. Nii saab lugeja aimu, et ühegi tippsportlase teekond tippu pole sirge. Ikka tehakse vigu, millest hiljem õpitakse.

Kellele pakuvad huvi nii Oti sportlikud kordaminekud kui ka lahedad seiklused laias maailmas, need saavad osta raamatu ja kõigest juba täpsemalt lugeda. Teoses on juttu ka Oti kahest karile jooksnud abielust, laste kasvatamisest ja loomulikult kulturismist.

3 KOMMENTAARI

j
Jürka 2. detsember 2017, 07:00
Ema kohta on kindlasti kõik õige, aga kellele või milleks niisugust mõttetut lihasepaisutamist vaja on?
o
Otti 2. detsember 2017, 04:07
ema oli hea muusika6petaja Viljandi 5's lasteaias :)
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee