Mo Salah lustimas palliga Moskva Spartaki vastu. Foto: PHIL NOBLE
Meistrite liiga
6. detsember 2017, 23:36

VIDEO | Liverpool purustas Moskva Spartaki, Dortmund lõpetas alagrupi võiduta

Täna said selgeks kõik jalgpalli Meistrite liigas jätkajad ja nende hulgas on ka meie rahvuskoondise kapteni Ragnar Klavani leivaisa Liverpool, kes purustas viimases voorus koduväljakul Moskva Spartaki 7:0. Lisaks Liverpoolile kindlustasid edasipääsu veel Sevilla, Manchester City, Donetski Shakhtar, Besiktas, FC Porto, Tottenham ja Madridi Real. Kui juba varem oli teada Dortmundi Borussia kurb saatus, siis viimases voorus langes nimekaima meeskonnana konkurentsist Napoli.

E-grupp

Liverpool - Moskva Spartak 7:0
(4., 15., 50. Coutinho, 19. Firmino, 47., 76. Sadio Mane, 86. Salah)

Algkoosseisu kuulunud Ragnar Klavan sai kaaslastega koos väravarõõmu tunda juba kohtumise neljandal minutil, kui mängu peakohtunik Szymon Marciniak Biitlite sünnilinna klubile penalti määras.

11meetri karistuslöögi realiseerinud Coutinho kasvatas enda ja Liverpooli väravasaldo kahe peale kümmekond minutit hiljem, kui realiseeris külma rahuga Firmino söödu, kes sai ise oma tasu 19. minutil, kui tegi seisuks 3:0.

Teisel poolajal jätkas Liverpool sealt, kus pooleli jäi. Suurepärased eeltööd tabamustele tegi avapoolaja lõpus vahetusest sekkunud James Milner, kelle tsenderdusest virutas Sadio Mane tõelise iluvärava.

Oma kübaratriki vormistas veel Coutinho ning enne lõpuvilet olid täpsed veel Mane (teistkordselt) ja Salah.

Maribor - Sevilla 1:1
(10. Tavares - 75 Ganso)

Tabel: Liverpool 12 punkti, Sevilla 9, Moskva Spartak 6, Maribor 3

F-grupp

Donetski Shakhtar - Manchester City 2:1
(26. Bernard, 32. Ismaily - 90+2. Agüero)

Inglismaa liigas marulise hooga purjetav City ei tulnud küll Shakhtari vastu 11 põhimehega, kuid sellegipoolest oleks pidanud platsil viibinud mehed Ukraina satsist üle olema. Rahanumbrid aga jalgpalli ei mängi ja Bernardi ja Ismaily väravatest sai võidurõõmu nautida hoopis grupist teisena edasi saanud Donetski pallurid.

Feyenoord - Napoli 2:1
(33. Jörgensen 90+1. St Juste - 2. Zielinski)

Tabel: Manchester City 15, Donetski Shakhtar 12, Napoli 6, Feyenoord 3

G-grupp

RB Leipzig - Beskitas 1:2
(87. Keita - 10. Negredo, 90. Talisca)

FC Porto - Monaco 5:2
(9., 33. Aboubakar, 45. Brahimi, 66. Telles, 88. Soares - 61. Glik, 78. Falcao)

Porto ja Monaco suureskoorilise kohtumise kentsakaim intsident juhtus avapoolajal, kui mängu peakohtunik otsustas vastastikuse puksimise tulemusena näidata punast kaarti nii Felipele (Porto) kui ka Ghezzalile (Monaco)

Tabel: Beskitas 14, Porto 10, Leipzig 7, Monaco 2

H-grupp

Tottenham Hotspur - APOEL 3:0
(20. Llorente, 37. Son, 80. N'Koudou)

Madridi Real - Dortmundi Borussia 3:2
(8. Mayoral, 12. Cristiano Ronaldo, 81. Lucas - 43., 49. Aubameyang)

Dortmund, kelle jaoks oli Meistrite liiga rong sõitnud juba pärast neljandat mänguvooru, suutis Madridi Reali vastu küll 0:2 kaotusseisust viigiseisu välja võidelda, kuid viimane sõna jäi ikkagi Hispaania suurklubile, kes Lucase tabamusest 3:2 võidu noppis.

Tabel: Tottenham 16, Madridi Real 13, Dortmundi Borussia 2, APOEL 2